Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’tan Stalker’lara Dur Diyecek Yeni Gizlilik Özelliği

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, profil fotoğraflarının ekran görüntüsü olarak alınmasını engelleyen bir özelliği test ediyor.

WhatsApp kullanan kişi sayısı her geçen gün artarken, platform yeni özelliklerle çok daha güvenli ve işlevsel bir deneyim sunmaya devam ediyor. Bugün, hemen her akıllı telefonda yüklü olan popüler uygulama, gizliliğe önem veren kullanıcıların hoşuna gidebilecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Meta’nın sahibi olduğu anlık mesajlaşma uygulaması, profil fotoğraflarının ekran görüntüsü alınmasını engelleyen bir yeniliği test ediyor. Beta test kullanıcılarına sunulan özellik, profil fotoğraflarınızı yalnızca kişilerinizle sınırlamak gibi mevcut diğer gizlilik özellikleriyle birlikte çalışıyor.

WhatsApp Profilin Ekran Görüntüsü Alınamayacak

İnsanlar, profil fotoğrafınızı kötü niyetli sebeplerle indirebilir veya ekran görüntüsü alarak kaydedebilir. Popüler uygulama, bunu zorlaştırmak için etkili bir adım atıyor. WhatsApp, profil resminin ekran görüntüsü alınmasını kısıtlamaya hazırlanıyor. Bunu yapmaya çalışan kişileri engelleyecek olan uygulama, kullanıcıya ekran görüntüsü alamayacaklarını bildirecek.

whatsapp profil ekran görüntüsü alma

WABetaInfo‘nun haberine göre Android’deki beta sürümünde WhatsApp’ın Flag_Secure pencere özelliğini kullandığı tespit edildi. Uygulamalar bu özelliği etkinleştirdiğinde, Android işletim sistemi ilgili pencerenin ekran görüntülerini ve ekran kayıtlarını engelliyor.

Kullanıcılar, profil fotoğraflarını kimseye, kişilerine veya herkese görüntüleme seçeneğine sahipler. Son görülen ve çevrimiçi durum göstergeleri ve durum güncellemeleri için aynı opsiyonlar mevcut. Profil fotoğraflarının ekran görüntüsü alınmasını engellemek, kötü niyetli kişilerin rızası olmadan başka birinin fotoğraflarını paylaşmasını veya kullanmasını önemli ölçüde engelleyebilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.