Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’tan ‘Nihayet’ Dedirten Yeni Gizlilik Özelliği

Dünyanın en popüler iletişim platformu olan WhatsApp, kullanıcıların yalnızca bir kez görüntülenebilen kısa mesajlar gönderebilecekleri yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalışıyor.

Son dönemde önemli iyileştirmelere sahne olan anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, bilhassa gizlilik odaklı özellikleriyle kullanıcıların uygulama üzerinde daha fazla hakimiyet elde etmesini sağlamıştı. Sosyal medya devi Meta’ya ait olan sohbet servisi, kısa mesajlar için yalnızca bir kez görüntüleme seçeneği sunmaya hazırlanıyor. WhatsApp geçici mesajlar, alıcı tarafından görüntüledikten hemen sonra ortadan kaybolacak.

Söz konusu iletilerin kopyalanması veya ekran görüntüsünün alınması mümkün olmayacak. Kullanıcıların yalnızca bir kez görüntülenebilen fotoğraflar ve videolar gönderebilmesine imkan tanıyan WhatsApp, şimdi aynı gizlilik seçeneğini metin mesajları için de sunacak. WABetaInfo‘ya göre yeni özellik, Android için WhatsApp beta 2.22.25.20‘de görüldü.

WhatsApp Yeni Özellik ile Gizliliği Artırıyor

whatsapp geçici mesaj

Kısa süre sonra etkinleştirilmesi beklenen yenilik, bir mesajın başkalarıyla paylaşılmasını önleyebileceği için son derece kullanışlı olabilir. Bazen bir mesaj atarken başkalarına iletilmesinden, gösterilmesinden veya ekran görüntüsü alınmasından endişe duyarız. Yeni WhatsApp özelliği, bu endişeyi sonsuza kadar bertaraf ediyor. Sohbet uygulaması, yalnızca bir kez görüntülenebilen mesajlara ek olarak süreli mesajlar da sunuyor.

Bunlar, belirleyeceğiniz süreye göre 24 saat, 7 gün veya 90 gün içinde otomatik olarak siliniyor. Bu sayede sohbet pencereleriniz sizin belirlediğiniz sürenin dolmasıyla temizleniyor. WhatsApp yeni özellik ile mesajlarınızın alıcı gördükten hemen sonra kaybolmasını sağlayacak. Şu anda beta aşamasında olan yeniliğin kısa zamanda herkes için yayınlanacağını tahmin ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.