Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’a Yapay Zeka Sohbet Botu Geliyor!

WhatsApp yapay zeka ile iç içe geçmeye kararlı. Şirket, platforma direkt olarak yapay zeka sohbet botu entegre etti.

WhatsApp, yapay zeka atılımlarında geri kalmamaya karar verdi. Platformuna dahili bir sohbet botu ekleyecek olan şirket, beta testlerine başladı. Yalnızca birkaç hafta önce yapay zeka ile oluşturulan çıkartmaları test eden şirket, bu kez de yapay zeka destekli bir sohbet botu üzerinde çalışmalara başladı. Duyuru ise bizzat Meta Connect 2023 etkinliğinde çatı şirket tarafından yapıldı.

Google Play Beta Programı aracılığıyla sunulan en son WhatsApp 2.23.24.26 sürümüyle kullanabileceğiniz yapa zekaya “Sohbetler” sekmesinden ulaşabiliyorsunuz. Yeni bir kısayol olarak eklenen sohbet botuna tek tıklama ile ulaşabileceksiniz. Peki, bu yapay zeka botuyla neler yapabileceğiz? Böyle bir şey gerekli miydi? Gelin, bakalım.

WhatsApp’ın Yeni Yapay Zekasıyla Tanışın

WhatsApp Sohbet Botu

Meta’ya göre, yapay zekayı kullanmak kullanıcılar için daha sorunsuz ve daha rahat bir uygulama deneyimi sunmak. Uygulama içinde yapay zeka destekli görüşmelere katılmak istediğiniz zaman emek ve zaman harcamanız gerekmeyecek. Şu anda bu özellik belirli bir beta test kullanıcısı grubunun kullanımına sunuldu ancak zaman içerisinde ve kademe kademe herkese açılacak.

Ayrıca mesajlaşma platformuna başka güncellemeler de geldi. Platform artık büyük gruplar için sesli sohbet kısmını daha da geliştirdi. Kullanıcılar daha büyük gruplarda sağlıklı iletişim kurabiliyor. Bunun yanı sıra Android’de Google Drive hizmetine bu konuşmaları yedekliyorsanız Google hesabınızın depolama durumunu kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Daha fazla güncelleme bilgisi için bizleri takibe almayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.