Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’a İşlevsel Bir Özellik Daha Eklendi

WhatsApp için yeni güncelleme ile artık metinlerinizi düzenleyebilirsiniz. Metin araçları tüm platformlarda mevcut olacak.

Popüler iletişim ve mesajlaşma uygulamaları arasında bulunan WhatsApp için yeni destekler gelmeye devam ediyor. Açıklanan bilgilere göre artık grup sohbetlerindeki uzun metin duvarlarını daha kolay bir şekilde yönetmek için yeni adımlar atılıyor ve birkaç yeni biçimlendirme aracı da bu kapsamda kullanıcılara sunuluyor.

Yeni metin biçimlendirmelerden birini etkin hale getirmek için bir noktalama işaretini metin kısmına girmeniz ardından bir boşluk ve yazacağınız sözcüklerden birini girip beklemeniz gerekiyor. Kısa çizgiler bir madde işareti listesi oluşturmanıza olanak tanırken hemen akabinde yer alan rakam, numaralı bir liste oluşturmanızı sağlıyor. Dolayısıyla PC sistemlerinde sıkça karşınıza çıkan bu kısayollar artık WhatsApp uygulamasında yer alıyor diyebiliriz.

WhatsApp İçin Yeni Güncelleme Metin Araçlarını Getiriyor

Yukarıda sunduğumuz ekran görüntüsüne de bakarak bazı noktalarda kısayollara erişebilir ve burada oluşturacağınız listeler veya diğer durumlar için kolay adımlara bir göz atabilirsiniz. Diğer taraftan kullanıcılar artık yeni destekle beraber platformdaki konuşmalarına çeki düzen vermek için sekiz farklı yola sahip olduğunu söyleyebiliriz. Noktalama işaretleri ile beraber metinlerini daha çekici hale getirebilirsiniz.

pZ59KhCjtBsFkhdVRYWfSN

WhatsApp ekibi güncellemeyi sosyal medyada ve WhatsApp bildirimi aracılığıyla kullanıcılara duyurdu. Ancak bazı ince ayrıntıları ne yazık ki detaylandırmadı. TechCrunch tarafından açıklanan bilgilere göre mevcut olan yeni özellikler yalnızca birebir sohbet odalarında değil aynı zamanda kanallarda da mevcut. Yeni araçlar şu anda Android, iOS, Mac ve web tarayıcısı üzerinde aktif hale gelmiş durumda ve bu güncelleme yavaş yavaş tüm cihazlara gelmeye hazırlanıyor. Dolayısıyla cihazınızda yoksa beklemeye devam edebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.