Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

WhatsApp’a Farklı Uygulamalardan da Mesaj Atılabilecek!

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, diğer sohbet uygulamalarından gelen mesajları da göstermeye hazırlanıyor.

Google, Amazon, Meta (eski adıyla Facebook) ve Apple gibi teknoloji devlerinin pazar gücü ve hakimiyetiyle ilgili endişeleri gidermeyi amaçlayan Avrupa Birliği Dijital Piyasalar Yasası (DMA), popüler uygulamaların kullanım şekillerini değiştirebilecek düzenlemeler içeriyor. Örneğin Apple, gelecek yıldan itibaren App Store’u iOS dışındaki mobil platformlara da açmak durumunda kalacak. Şimdi WhatsApp‘tan da benzer bir adım geldi.

Meta’ya ait uygulamada üçüncü taraf platformlardan gelen sohbetlerin de barındırılacağı yeni bir bölüm tespit edildi. Henüz kullanıcıların erişimine açılmayan bu özellik, WhatsApp’ın diğer mesajlaşma servisleriyle birlikte çalışabileceği anlamına geliyor.

WhatsApp’ta ‘Üçüncü Parti Sohbetler’ Dönemi

WABetaInfo tarafından keşfedilen yenilik, diğer mesajlaşma uygulamalarındaki kullanıcıların size WhatsApp üzerinden mesaj gönderebilmelerini, böylece WhatsApp’ı yükleyip kaydolmaya gerek kalmadan sizinle iletişim kurmalarını sağlayacak.

whatsapp yeni özellik

Avrupa Birliği Komisyonu tarafından onaylanan DMA, bir uygulamanın pazar hakimiyeti ve popülerliği nedeniyle tercih edilmek zorunda kalınmasını önlemeyi amaçlıyor. Yani herkes WhatsApp kullanıyor diye artık sizin de kullanmanız gerekmeyecek. Örneğin; Telegram üzerinden de WhatsApp kullanan biriyle sohbet edebileceksiniz.

Komisyon, birçok büyük teknoloji şirketini ve platformu geçit bekçisi (gatekeepers) olarak işaretledi ve bu firma ve hizmetlerine düzenlemelere uymaları için altı ay süre tanıdı. Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi ürünleriyle listede yer alan Meta, mesajlaşma hizmetlerinde birlikte çalışabilirlik sağlayarak üçüncü taraf sohbet platformlarına da kapıyı açmak durumda kalacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.