Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp’a E-Posta ile Hesap Doğrulama Geldi

WhatsApp, artık telefon numarası yerine e-posta ile güvenlik doğrulaması almanıza izin verecek.

WhatsApp gizlilik konusunda geliştirmelerine devam ediyor. Yakın olmadığınız yabancı kişilerle iletişim kurmak için “Alternatif Profil” oluşturma özelliğini de tanıtan şirket, bu ayın başlarında duyurduğu e-posta ile hesap doğrulama işlevini aktif etti. Artık telefon numaranızın yanı sıra e-posta ile de hesabınızın güvenliğini sağlayabileceksiniz.

Mesajlaşma platformu için kullandığınız hesabınıza artık bir e-posta atayabileceksiniz. Bu yeni özellik, hesabınıza ek bir güvenlik katmanı ekleyecek. Telefonunuzun çekmediği zamanlarda da bu özellik bir hayli fayda sağlayacak. Artık altı haneli SMS kodu yerine e-posta almayı tercih edebileceksiniz. Yine de bu yöntem şimdilik alternatif olacağı için ana doğrulama yöntemi olarak seçilemeyecek.

WhatsApp E-Posta Doğrulama

WhatsApp'a E-Posta ile Hesap Doğrulama Geldi

Yani, yalnızca e-posta ile hesap açamasanız da artık alternatif bir güvenlik katmanı kullanbileceksiniz. WhatsApp ayrıca bir kullanıcı adı özelliğini de araştırmaya başladığını vurgulamıştı. Telegram’a benzer şekilde artık telefon numaraları yerine kullanıcı adı kullanılarak iletişim kurmamıza olanak sağlayacak olan bu seçeneğin ne zaman aktif edileceği henüz belirsiz.

E-posta doğrulama özelliği şu anda uygulamanın 23.24.70 sürümü ile yalnızca iOS kullanıcılarına sunuldu. E-posta doğrulamayı açmak için izlemeniz gereken adımlar bir hayli basit; Ayarlar sekmesine tıklayın, Hesap’ı ve ardından E-posta Adresi’ni seçerek hesabınıza ek güvenlik katmanı ekleyebilirsiniz. Bu özelliğin Android kullanıcılarına ne zaman sunulacağı açıklanmadı ancak kısa zaman içerisinde tüm cihazlara gelmesini bekliyoruz.

İlgili Yazılar

WhatsApp’a Yapay Zeka Sohbet Botu Geliyor!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.