Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp, Yıllardır Eleştirildiği Konuya Sonunda El Attı

Anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, kullanıcıların yüksek çözünürlüklü fotoğraflar göndermelerine olanak tanıyan özelliğini nihayet kullanıma sundu.

Günümüzün en popüler anlık mesajlaşma platformu olan WhatsApp, yıllardır eleştiri aldığı bir konuya sonunda el atıyor. Bilindiği üzere uygulamada yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf gönderdiğinizde karşı tarafa ulaşırken önemli oranda bir kalite kaybı oluyordu. Elbette resimler veya videoları bir belge olarak gönderebiliyorsunuz, ancak bu pek de pratik bir çözüm değil.

WhatsApp, bugüne kadar dosya boyutunu azaltmak için fotoğrafı sıkıştırıyordu. Popüler uygulama, kullanıcıların yakındığı bu soruna nihayet bir çözüm buldu. Artık WhatsApp’ta yüksek çözünürlüklü fotoğraf veya video göndermek için herhangi bir çabaya girmenize gerek yok. Meta CEO’su Mark Zuckerberg, uygulamada yüksek çözünürlüklü görüntüler paylaşmanıza izin veren özelliğin küresel olarak kullanıma sunulduğunu duyurdu.

WhatsApp HD Fotoğraflar Göndermenize İzin Veriyor

whatsapp yüksek çözünürlüklü fotoğraf

WhatsApp’ta yüksek çözünürlüklü fotoğraflar göndermek için uygulamada görsel düzenleme aracının üst kısmında bulunan butonu kullanarak HD‘ye geçmeniz gerekiyor. Bu seçeneğini işaretlemezseniz, görüntüler varsayılan olarak sıkıştırılmış bir şekilde gönderilecek. HD görüntüler, tıpkı normal resimler ve mesajlar gibi uçtan uca şifreleniyor. Bu nedenle herhangi bir güvenlik kaygısı yaşamanıza gerek yok.

Yukarıda da belirttiğim gibi HD fotoğraf gönderme özelliği Türkiye dahil dünyadaki tüm WhatsApp kullanıcılarına sunulmuş durumda. Eğer gönderim sırasında yukarıda HD ibaresini görmüyorsanız, ya uygulamanız güncel değildir ya da ilgili görüntünün kalitesi düşüktür.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.