Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Yeni Gizlilik Özelliklerini Tanıttı

WhatsApp "Bir Kez Görüntüle" özelliği yakında ekran görüntülerini engellemeye başlayacak.

Geçen yıl ağustos ayında WhatsApp, kullanıcıların platformda kaybolan medyayı paylaşmasına izin veren yeni bir “Bir Kez Görüntüle” özelliğini kullanıma sundu ancak açılışta ekran görüntüsü engelleme özelliği sunmuyordu, bu da alıcıların kaybolan medyayı hızlı bir ekran görüntüsü alarak telefonlarına kaydetme seçeneğine sahip oldukları anlamına geliyordu.

Bu durum, özelliği tamamen işe yaramaz hale getirdi. WhatsApp nihayet, birkaç diğer gizlilik özelliğiyle birlikte bu göze çarpan sorunu düzeltmek için Bir Kez Görüntüleme mesajlarının ekran görüntüsünü engelleme üzerinde çalışmaya başladığını duyurdu. Tepe şirket Meta’nın Kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg, kısa süre önce popüler mesajlaşma platformu için üç yeni gizlilik özelliğini duyurdu.

WhatsApp’ın Yeni Özellikleri Neler?

WhatsApp

Bunlara Bir Kez Görüntüleme mesajları için ekran görüntüsü engelleme, gruplardan sessizce ayrılma seçeneği ve çevrimiçi olduğunuzda kimlerin görebileceğini seçme yeteneği dahil. Bir Kez Görüntüleme mesajları için ekran görüntüsü engelleme, alıcıların kaybolan medyanın ekran görüntüsünü almasını önleyecek ve sonunda özelliği kullanışlı hale getirecek.

WhatsApp, bir süredir kullanıcıların çevrimiçi durumlarını gizlemelerine izin veren bir seçenek üzerinde çalışıyordu. Geliştirme aşamasındaki özelliği birkaç hafta önce bir beta sürümünde tespit ettik ve Zuckerberg nihayet özelliğin varlığını doğruladı. Özelliğin bu ay içinde tüm kullanıcılara sunulmaya başlayacağı bildirildi, yani çok beklememize gerek kalmayacak.

Son olarak, WhatsApp kullanıcıları yakında diğer tüm katılımcılara haber vermeden gruplardan çıkabilecek ve bu da işleri daha az garip hale getirecek ancak, biri ayrıldığında grup yöneticileri yine de bilgilendirilecek. Yaklaşan çevrimiçi durum görünürlüğü seçeneği gibi, bu değişiklik de bu ayın sonlarında kullanıcılara sunulacak.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.