Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp, Yakında Bu iPhone Modellerinde Çalışmayacak

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, belirli iPhone modelleri için desteğini sonlandıracak. İşte 24 Ekim'den itibaren WhatsApp çalıştıramayacak telefonlar.

Facebook, yeni ismiyle Meta’nın sahibi olduğu anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, her yıl eski iOS sürümleri için desteği sonlandırıyor. Bu sefer iOS 10 ve iOS 11 ile çalışan iPhone’lar listeden çıkartılıyor. WABetaInfo‘nun son raporuna göre popüler uygulama, 24 Ekim’den itibaren belirli iPhone modellerinde çalışmayacak.

WhatsApp’tan henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, gelişmenin yakında doğrulanması bekleniyor. Ayrıca Apple’ın bazı iPhone kullanıcılarını WhatsApp desteğinin sona ereceği hakkında uyardığı bildiriliyor. Eğer haber doğru ise mesajlaşma uygulaması, iOS 10 ve iOS 11’de çalışan iPhone’lara desteği sonlandıracak.

Eski iPhone’lar İçin Son Gün 24 Ekim

whatsapp çalışmayacak iPhone modelleri

Eğer telefonunuz bu iOS işletim sistemlerinde çalışıyorsa, ne yazık ki yakında WhatsApp’ı kullanamayacaksınız. Bununla birlikte eski iPhone modellerinin çoğu halen yazılım güncellemesi almaya devam ediyor. 24 Ekim’den itibaren WhatsApp’a veda edecek iki model bulunuyor: iPhone 5 ve iPhone 5c.

Bir iPhone kullanıcısıysanız, öncelikle telefonunuzun en son yazılım sürümlerine güncellendiğinden emin olun. iPhone’unuzun en son yazılımda çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Ayarlar > Hakkında > Yazılım güncellemesine gidebilirsiniz. iPhone’unuzu güncellemeden önce, cihazı sabit bir Wi-Fi ağına bağladığınızdan ve tüm kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

iPhone 5 ve 5c WhatsApp’a Veda Ediyor

iphone 5c whatsapp

ABD’li teknoloji devi Apple, önümüzdeki ay düzenlenmeyi planladığı WWDC 2022 etkinliği sırasında yeni iOS işletim sistemini tanıtılacak. WhatsApp’ın desteğini sonlandıracağı iPhone’lar arasında sizin de telefonunuz var mı? Soru, görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.