Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Windows Uygulaması Yayınlandı

WhatsApp, PC için yeni bir uygulama geliştirdi. Eskisi gibi web tabanlı olmayacak bu uygulama, bugünden itibaren indirilebilir.

WhatsApp 16 Ağustos günü Windows kullanıcıları için tamamen yeni bir uygulama başlattı. Bu sefer, eski web tabanlı teknolojisini kullanmak yerine uygulama, daha iyi performans için yerel Windows teknolojileri kullanılarak yeniden oluşturuldu. Windows için yeni WhatsApp daha önce bir beta uygulaması olarak mevcuttu ve şu andan itibaren tüm kullanıcılar için açık. WhatsApp tarafından yayınlanan bir blog gönderisinde detaylandırıldığı üzere yeni uygulama, eski web tabanını yerel bir deneyimle değiştirmek için geliyor.

Artık yerel olarak çalıştığı için uygulama daha güvenilir ve daha hızlı hale geldi. Ayrıca, yerel uygulamanın öncekine kıyasla başka avantajları da var. Örneğin, kullanıcılar artık telefonları çevrimdışıyken bile mesaj gönderip alabilir. Arayüz ayrıca Windows arayüzü ile daha temiz ve daha düzenli görünecek şekilde yeniden tasarlandı. Yakın gelecekte WhatsApp‘ın macOS uygulaması da benzer bir güncelleme alacak.

Yenilenmiş WhatsApp, Daha Az Pil Tüketecek

WhatsApp

Geçen ay uygulama, iOS uygulamalarının kolayca macOS’a gelmesini sağlayan Catalyst teknolojisi üzerine kurulu genel beta sürümünü yayınladı. Yeni macOS uygulaması da daha hızlı çalışacak ve daha az pil gücü kullanacak. Windows kullanıcıları yeni versiyonu Microsoft Store’dan indirebilir. Ancak tek şart, Windows 10 veya daha üst bir sürümle çalışan cihaz kullanıyor olmak.

Yeni macOS sürümüne gelince, uygulamayı resmi sürümden önce deneyimlemek isteyen kullanıcıların TestFlight’taki beta uygulamasına kaydolmaları gerekiyor. Ancak bu deneme koşulu Türkiye için geçerli değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.