Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Whatsapp Web’in Karanlık Teması Yenileniyor

Whatsapp Web'in karanlık teması yenileniyor. Android ve Ios versiyonlarıyla aynı temayı kullanacak.

Mesajlaşma ve iletişim uygulamaları arasında en çok tercih edilen uygulama olan WhatsApp, geldiğimiz noktada özellikle son birkaç yıl içinde birçok yeni özelliği kullanıcılara sundu. Bu yılın başlarında ekran paylaşımı özelliğini uygulamaya dahil eden ve Aralık ayının başında ekran paylaşımı özelliğini geliştiren ekip şimdi de Whatsapp Web’in karanlık temasını yeniliyor.

Son birkaç aydır WhatsApp’a gelen tüm büyük yeni güncellemelere ek olarak Meta, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamasında çeşitli küçük iyileştirmeler üzerinde de çalışıyor. Meta WhatsApp’ın web sürümü için de bir takım iyileştirmeler üzerinde çalışıyor. Uygulamanın Windows sürümünde bulunan kenar çubuğuna benzeyen yeni bir kenar çubuğu gelmesi planlanıyor.

Güncellenen Karanlık Temasıyla Whatsapp Web

Whatsapp Web'in Karanlık Teması Yenileniyor

Ayrıca WABetaInfo’daki bazı kişiler, WhatsApp Web’in karanlık temasının yakında Android uygulamasıyla eşleşebileceğini söyledi. Whatsapp’ın Web versiyonu yukarıdaki ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi koyu temayı etkinleştirdiğinizde şimdiki versiyonundan daha koyu bir arka plan rengi elde edecek. Bu yeni değişiklik ufak olsa da uygulamanın tüm platformlarda daha tutarlı bir görünüm elde etmesini sağlayacak; ne yazık ki şu anda durum böyle değil, en azından WhatsApp Web versiyonu için.

Aşağıdaki resimde yeni rengin (sağdaki) mevcut olandan (soldaki) ne kadar farklı olduğu görebilirsiniz. Ne yazık ki WhatsApp, kullanıcılara tamamen siyah bir arka plana sahip olma seçeneğini sunmakla hala ilgilenmiyor gibi görünüyor. WhatsApp’ın Ayarlar » Sohbetler » Duvar Kağıdı menüsündeki duvar kağıdı karartma seçeneğini kullanarak sohbetlerin içinde siyah bir arka plan elde etmek mümkün, ancak uygulamanın diğer bölümlerindeki renk hala değiştirilemiyor.

Whatsapp Web'in Karanlık Teması Yenileniyor

WhatsApp’a gelen her yeni özellik veya değişiklikte olduğu gibi, web sürümünün güncellenmiş karanlık temasının da kullanıcılara ne zaman ulaşacağı tam olarak bilinmiyor, ancak daha fazlasını öğrendiğimizde size bildireceğiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.