Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Uygulama İçi Reklamdan Vazgeçmiş Değil

WhatsApp bir dönem geri plana attığı reklam sistemini tekrar uygulamaya geçirmek istiyor. Uygulama içi yeni bir dönem başlıyor.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni bir döneme giriş yapmak istiyor ve istikrarlı bir şekilde uygulama içi reklamları getirmek istiyor. Şirket başkanı Will Cathcart geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda WhatsApp’ın Instagram hikayelerine benzer şekilde durumlar kısmında reklam yayınlamaya devam etmek istediklerini aktarıyor.

TechCrunch tarafından belirtildiği üzere Cathcart, WhatsApp reklamlarının yeni kanallar özelliği ve durumlar da dahil olmak üzere uygulama içinde farklı yerlerde görünebileceğini belirtiyor. Ancak bu yeni sistem ve değişiklik için herhangi bir tarih verilmiyor. Bu bilgiler doğrultusunda ilerleyen süreçte daha fazla detayı bekliyoruz.

WhatsApp Reklamları Göstermeye Niyetli

Bu zamana kadar reklamsız, sade ve stabil olarak kullandığımız WhatsApp uygulaması için gelecek olan bu reklam özelliği elbette birçok kullanıcıyı rahatsız edebilir. Sürekli olarak reklamların çıktığı ve bunları kapatmakla veya beklemekle uğraştığımız bir uygulama gerçekten de sinir bozucu olabiliyor. Kullanıcılar diğer taraftan bu reklamların hangi kısımda olacağını merak ediyor.

WhatsApp

Cathcart tarafından açıklanan bilgilere göre WhatApp’ın gelen kutusunda ya da mesajlaşma deneyiminde herhangi reklam olmayacak. Ayrıca kanallar kısmında yer alanlar abonelik kapsamında kullanıcılardan ücret alabilecek ve kanal sahipleri kendi kanallarını tanıtmak için de uygulama içi reklamları kullanabilecek.

Geldiğimiz noktada Meta‘nın sahip olduğu mesajlaşma uygulaması durum özelliğine ilk defa 2018 yılında reklam koymayı istedi. O günden bu yana reklamları uygulamaya dahil etmenin yollarını aradı. 2020 yılına geldiğimizde reklamlara geçiş başladı ve bu durum kullanıcıları oldukça rahatsız etti. Tepkiler üzerine bu durum arka plana atıldı. Ancak şirket hala bu reklamlardan vazgeçmiş durumda değil.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.