Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Topluluklar Kullanıma Sunuldu: Özellikleri Neler?

Meta'nın sahibi olduğu dünyanın en popüler anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, grup yöneticilerine daha fazla kontrol imkanı sunan Topluluklar özelliğini kullanıma sundu.

Bu yılın başlarında test edilmeye başlanan ve kullanıcıların grup içinde spesifik topluluklar oluşturmalarına imkan sağlayan WhatsApp Topluluklar, resmen yayınlandı. Okul, aile, iş ve diğer özel gruplar altındaki kullanıcıların daha iyi iletişim kurmalarını ve tek bir yerde toplanmalarını sağlayan özellik, mesajlaşma uygulamasına yönetici kontrolleri, alt gruplar ve duyuru grupları için destek, 32 kişiye kadar sesli ve görüntülü arama gibi bir dizi yeni özellik getiriyor.

Uçtan uca şifrelemeyi destekleyen WhatsApp Topluluklar, 1024 kullanıcıya kadar grup oluşturmaya imkan tanıyor. Mesajlara emoji ile tepki verme, grup yöneticilerine mesaj silme yetkisi ve 2GB’a kadar dosya paylaşımı gibi özellikler, daha önce kullanıcılara sunulmuştu. Bugünden itibaren sohbet içi anketler düzenlemek ve aynı Grup veya Topluluk’ta bulunduğunuz kullanıcıların bir konu ile ilgili genel görüşünü öğrenmek mümkün olacak.

WhatsApp Topluluklar ile Alt Gruplar Açılabilecek

whatsapp topluluklar

WhatsApp‘ın yeni özelliği, ilk bakışta Facebook Grupları ile benzerlik gösterse de, aslında büyük oranda farklılık gösteriyor. Bildiğiniz gibi Facebook’ta oluşturulan grup sayfaları, genellikle birbirlerini tanımayan ancak ortak bir ilgi alanını paylaşan insanlardan oluşur. Topluluklar özelliği ise gerçek hayatta tanıdığınız insanlarla daha sağlıklı iletişim kurmanızı sağlayacak bir ortam sunuyor.

Bir WhatsApp topluluğuna katılmak için davet almanız gerekiyor. Yani Facebook’taki grupların aksine katılım isteği göndermeniz mümkün değil. Ayrıca mevcut toplulukları görebileceğiniz herhangi bir liste de olmayacak. Grup sohbetlerinin yöneticileri isterlerse gruplarını Topluluklara geçirebilecekler veya gruplarını bir Topluluk olarak sıfırdan yeniden oluşturmayı tercih edebilecekler.

Grup Yöneticilerine Yeni Kontrol Seçenekleri Geliyor

whatsapp topluluklar nedir

Yöneticiler ayrıca gruplara üye ekleme yetkisine sahip olacaklar veya başkalarının Topluluk üyesi olmalarına olanak tanıyan davet bağlantıları gönderebilecekler. WhatsApp Topluluklar, bugün itibarıyla dünya genelindeki Android ve iOS kullanıcıları için yayınlanmaya başladı.

Fakat henüz göremiyorsanız endişelenmeyin. Şirket tarafından yapılan açıklamada özelliğin, kademeli olarak kullanıma sunulacağı, bu nedenle herkese ulaşmasının birkaç ayı bulabileceği ifade edildi.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.