Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Sesli Arama Arayüzünü Güncelliyor: İşte Detaylar

Meta tarafından kullanıcılara sunulan WhatsApp uygulaması yeniden tasarlanan sesli konuşma arayüzüne kavuşuyor.

Konuşma ve mesajlaşma uygulaması WhatsApp için yeni güncellemeler ve özellikler gelmeye devam ediyor. Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması için neredeyse sayısız güncelleme geldi ve kullanıcılar rahat bir nefes aldı. Bildiğiniz üzere uygulama dahilinde hem mesajlaşma hem de sesli bir şekilde arama yapabiliyor aynı zamanda görüntülü bir şekilde de konuşabiliyorsunuz. Şimdi ise yeni bir güncelleme uygulamanın sesli arama arayüzünü değiştiriyor.

Meta tarafından kullanıcılara sunulan WhatsApp uygulaması artık yeniden tasarlanmış bir sesli arama ekran arayüzü ile beraber karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkan yeni bir rapora göre sessize alma ve sonlandırma düğmeleri ekranın alt kısmından alınıyor ve arama süresini kontrol edebileceğiniz üst çubuğa taşınıyor. Ancak bu butonlar yalnızca arama ekranını simge durumuna getirdiğinizde, yani küçülttüğünüzde görünüyor.

WhatsApp Yeni Sesli Arama Sistemine Geçiyor

Yeni özelliklerin test aşamasında olduğu bu süreçte WhatsApp çeşitli kontroller dahilinde küçük bir kitleye özellikleri sunuyor. Testten başarıyla geçtikten sonra tüm dünyadaki kullanıcılara sunulmak üzere bekletiliyor. Aşağıdaki görselde görebileceğiniz gibi sessize alma butonu artık ekranın sol üst köşesinde bulunurken, çağrıyı sonlandır düğmesi ise sağ üst köşede karşımıza çıkıyor.

whatsapp mesaj sabitleme ozellig

Öte yandan geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde WhatsApp, sohbetler kısmına üçe kadar mesaj sabitleme özelliğini getirdi. Bunun dışında iPhone cihazlarda görüntülü arama sırasında ekran ve ses paylaşma seçeneği kullanıcılara sunuldu. Ek olarak sohbet filtresi tüm cihazlar için sunuldu. Böylece eski mesajlara kolay bir şekilde ulaşabiliyor ve hatta istediğiniz bir tarih seçebiliyorsunuz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.