Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Güvenlik Kodu Değişti Ne Demek, Kimlere Gider?

WhatsApp güvenlik kodu değişti mesajının ne anlama geldiği halen büyük bir merak konusu. Eğer bu uyarıyı aldıysanız ve ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız, aradığınız cevapların tamamı burada!

WhatsApp güvenlik kodu değişti ne demek? Bu mesajı aldıysanız veya gördüyseniz, ne anlama geldiğini merak ediyor olabilirsiniz. Öncelikle endişelenmenizi veya ekstra bir şey yapmanızı gerektirecek bir durumun olmadığını belirtelim. Fakat dilerseniz bu uyarıyı kapatabilirsiniz.

Söz konusu kod, sohbetlerinizin güvenli bir şekilde şifrelenmesini sağlayan bir numaradır. WhatsApp, veri güvenliği açısından sık sık eleştirilse de, popüler anlık mesajlaşma uygulaması birkaç yıldır kullanıcıların sohbetlerini uçtan uca şifreleme yöntemi ile koruyor.

Kısa süre önce Meta olarak yeniden adlandırılan Facebook, mesajları meraklı gözlerinden korumak amacıyla 60 basamaklı güvenlik numaraları kullanıyor. Buna da WhatsApp güvenlik kodu deniyor. Peki, WhatsApp güvenlik kodu değişti ne demek? WhatsApp güvenlik kodu kimlere gider?

WhatsApp Güvenlik Kodu Değişti Ne Demek?

WhatsApp Güvenlik Kodu Değişti Ne Demek 1
WhatsApp güvenlik kodu kimlere gider?

WhatsApp güvenlik kodları, siz farkına dahi varmadan düzenli olarak güncellenir. WhatsApp’ın Güvenlik ve Gizlilik sayfasında yazdığı gibi, kişilerinizden biri cep telefonu numarasını değiştirdiğinde güvenlik kodu da otomatik olarak değişir. Bu durumdan haberdar olmak veya olmamak tamamen sizin elinizde. WhatsApp ayarlarında yapacağınız ufak bir değişiklikle WhatsApp güvenlik kodu değişti mesajından kurtulabilirsiniz.

  1. WhatsApp Ayarlarını açın.
  2. Hesap > Güvenlik’e gidin.
  3. Buradan, Güvenlik Bildirimlerini Göster öğesine dokunarak güvenlik bildirimlerini etkinleştirebilirsiniz.

Söz konusu ayar varsayılan olarak açık olabilir. Eğer gelecekte buna benzer bildirimler almak istemiyorsanız, uyarıları kapatabilirsiniz. Bu rehberimizde, WhatsApp güvenlik kodu değişti ne demek, WhatsApp güvenlik kodu kimlere gider sorularına cevap vermeye çalıştık. Umarız yardımı dokunmuştur.

WhatsApp hakkındaki diğer içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.