Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Grup Yöneticileri İçin Yeni Bir Özellik Geliyor

Dünyanın en çok tercih edilen sohbet uygulaması WhatsApp, grup yöneticilerinin mesajları herkes için silmesine izin veren yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Sosyal medya devi Meta’nın (eski adıyla Facebook) sahibi olduğu anlık mesajlaşma platformu WhatsApp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre grup yöneticileri, herhangi bir grup üyesi tarafından gönderilen istenmeyen veya kötüye kullanım amaçlı mesajları herkes için kaldırabilecek. WABetaInfo’ya göre WhatsApp grup yöneticileri için geliştirilen yeni özellik, şu anda yalnızca beta sürümünde mevcut.

Özelliğe göre yönetici bir mesajı sildiğinde, söz konusu ileti grup sohbetine dahil olan herkesten kaldırılmış olacak. Silinen mesajlar, yöneticinin bu iletiyi kaldırdığını belirten bir bilgilendirme mesajı olarak görünecek. WhatsApp grupları, yanlış ve yanıltıcı bilgilerin çok hızlı bir şekilde yayılmasına neden oluyor. Grup yöneticilerine sunulacak yeni özellik sayesinde bu gibi mesajların önüne daha çabuk geçilebilir.

WhatsApp Grup Yöneticileri Mesajları Silebilecek

whatsapp grup yöneticileri

Şu anda WhatsApp grup yöneticilerinin, üyeleri çıkarma ve bir gruba kimlerin katılabileceğini seçme gibi sınırlı yetkileri bulunuyor. Çok yakında istenmeyen iletileri de kaldırabilecek olan yöneticiler, böylece grup üzerinde çok daha fazla kontrol sahibi olacak. Bunun için bir mesaja uzun süre basılması ve ardından silme seçeneğine dokunulması yeterli olacak.

Öte yandan bu özellik WhatsApp’a yeni gelse de, aslında Telegram‘da uzun süredir kullanılıyor. Yukarıda söylediğim gibi özellik şu anda WhatsApp beta sürümüyle sınırlı. Tüm kullanıcılara ne zaman sunulacağı ise şimdilik bilinmiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.