Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Gizlilik Kontrolü Ayarlarını Güncelledi

WhatsApp, kullanıcıların gizlilik ayarlarını daha da fazla özelleştirmesine izin veren yeni bir güncelleme yayınladı.

WhatsApp, “Profil Fotoğrafı”, “Hakkında”, “Son görülme” ve “Durum” gibi içeriklerinizi kimlerin görebileceği konusunda daha fazla kontrol sağlamanız için yeni gizlilik kontrolü ayarları yayınladı. Bu yeni seçenekler ilk olarak geçen yıl belirli beta test kullanıcılarına sunuldu ancak şirket bunları bugün itibarıyla genel kullanıma açtı.

Yakın tarihli bir gönderide WhatsApp, ayrıntılı gizlilik kontrolü ayarlarını tüm kullanıcılara sunduklarını duyurdu. Bugüne kadar Durumunuzu, Son Görülme ve Hakkında bilgilerinizin 1) herkese, 2) kişilerinize 3) tamamen gizlenmesini seçebiliyordunuz ancak artık “Şunun dışında kişilerim” adında bir seçenek daha mevcut.

WhatsApp Yeni Gizlilik Kontrolü Seçenekleri

WhatsApp

Bu seçenekle, profil fotoğrafınızı, durumunuzu ve hakkında kısmınızı göremeyecek ve bu bilgileri diğer kişiler tarafından görülebilecek bir kişi listesi oluşturabilirsiniz. Bu aslında bir kara liste diyebiliriz. Denemek için sağ üst köşedeki üç noktalı menüyü tıklayın ve Hesap > Gizlilik‘e gidin. Güncellenen gizlilik ayarı, WhatsApp’ın en son sürümüyle geniş çapta kullanıma sunuldu.

İlgili bir haberde, şirket kısa süre önce tüm zamanların en çok istenen özelliklerinden birini daha sundu. Artık sohbetlerinizi bir Android cihazdan bir iPhone’a aktarma yeteneğine de sahipsiniz. Ayrıca grup büyüklüğü sınırını 256 kişiden 512 kişiye çıkardı.

WhatsApp’ın bir dizi heyecan verici özellik üzerinde çalıştığı bildirildi. Bu ayın başlarında şirketin, rakibi Telegram’ın yıllardır sunduğu bir özellik olan, kullanıcıların gönderilen metin mesajlarını düzenlemesine yakında izin verebileceğini öğrendik. Ayrıca şirket, hesabınızı ikincil akıllı telefonunuza bağlamanıza izin verebilecek bir özellik de geliştirdiğini de duyurdu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.