Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Durumlar Kısmına 1 Dakikalık Sesli Mesajlar Geliyor

WhatsApp'ın mevcut sürümü şu anda sadece 30 saniyelik sesli mesaj paylaşımına izin veriyor. Ancak bu süre şimdi 1 dakikaya çıkıyor.

Dünya çapında milyarlarca kullanıcıya sahip anlık mesajlaşma ve iletişim uygulaması WhatsApp için yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Şimdi ise geliştirici şirket Meta yeni özellikler üzerinde çalışıyor ve bunların şu anda test aşamasında olduğunu söyleyebiliyoruz. Ortaya çıkan detaylara göre kullanıcılar artık durum güncellemeleri içerisinde bir dakikalık sesli mesajını ayarlayabiliyor.

Sesli mesajlar bildiğiniz üzere kullanıcılarla özel sohbet içerisinde kullanabileceğiniz bir yapıya bünyesinde barındırıyor. Ancak bunları şu an için sınırlı bir şekilde durumlar kısmında göremiyoruz. Durum sayfası içerisinde fotoğraflar, videolar ve ses kayıtları yer alıyor. Bunun dışında herhangi bir içerik burada yayınlanmıyor.

WhatsApp Durumlarda Sesli Mesajların Süresi Artıyor

WhatsApp’ın mevcut sürümü şu anda sadece 30 saniyelik sesli mesaj paylaşımına izin veriyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkan yeni bir rapora göre bu özelliğin 30 saniyeden bir dakikaya kadar çıkacağı belirtiliyor. Bu da önceki sınırın iki katı olacağı anlamına geliyor. Uzatılmış sesli notlar durum sekmesi içerisinde yer bulmaya hazırlanırken, kullanıcılar karşı tarafa iletmek istedikleri mesajı buradan ayarlayabiliyor.

110484886

Aşağıda yer alan ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi Android ve iOS için gelecek olan yeni güncellemede bir dakikalık sesli mesajlar durum kısmına eklenebiliyor. Şu anda WhatsApp’ın Beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılar bu özellikten faydalanabiliyor ancak bu sesli notları dinleyebilmeniz için uygulamanın en son sürümüne güncellemeniz gerekiyor.

Sesli notları WhatsApp içerisinde nasıl durum haline getirebileceğinizi merak ediyorsanız öncelikle uygulamayı açabilir, alt çubuktan güncellemeler sekmesine giderek kalem benzeri simgeye dokunabilirsiniz. Daha sonrasında ise sağ alt köşede mikrofon simgesine dokunduğunuzda kendi sesinizi kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.