Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Durum İçin Yeni Bir Gizlilik Özelliği Geliyor

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, durum bölümü için yeni bir gizlilik özelliği üzerinde çalışıyor.

Günümüzün en popüler iletişim uygulaması olan WhatsApp, kullanıcılarına durum paylaşmadan önce gizlilik ayarlarını hatırlatan yeni bir özelliği test ediyor. Bu yenilik sayesinde kullanıcılar, durumlarını tüm kişilerle, belirli gruplarla veya önceden ayarlanmış kişilerle paylaşmayı seçebiliyor. Böylece gizlilik ayarlarını sürekli olarak değiştirmeye gerek kalmadan belirli kişi ve gruplara paylaşım yapmak kolaylaşıyor.

WABetaInfo‘nun haberine göre durum kısmına eklenecek yeni gizlilik özelliği, ilk olarak WhatsApp beta Android 2.24.12.27 güncellemesinde keşfedildi. Bu, kullanıcıların bireysel durum güncellemelerini kimin gördüğünü kontrol edebileceği anlamına geliyor. Bir WhatsApp durumu yüklediğinizde, paylaşıma basmadan hemen önce bir durum beliriyor ve durumunuzun gizlilik ayarları gösteriliyor.

WhatsApp Durum Bölümüne İşlevsel Özellik

Bu kısımda ayarlarınızı değiştirmek isteyip istemediğiniz soruluyor. Böylece içerik paylaşmadan önce her durum için ayarlarınızı ayrı ayrı ayarlamadan durum güncellemelerini belirli gruplara gönderebileceksiniz. Şu anda WhatsApp, kullanıcıların durum güncellemelerini kimlerin görüntüleyeceğini kontrol etmesini sağlıyor.

whatsapp durum yeni özellik

Kullanıcılar ayrıca Durum Düzenleyicisi sayfasında güncellemelerini kimlerin görüntüleyeceğini seçebilir. WABetaInfo, durum gizliliği onay özelliğinin şu anda Google Play Store’dan Android için WhatsApp beta’nın en son güncellemelerini yükleyen bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini aktardı.

Söz konusu yenilik, önümüzdeki günlerde daha fazla insana sunulacak. Meta’ya ait olan anlık mesajlaşma uygulaması, dünya çapında her ay 2,7 milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor. WhatsApp’ın Türkiye’de kullanıcısı sayısının ise 52 milyondan fazla olduğu tahmin ediliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.