Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp Çevrimiçi Sorunu İçin Etkili Çözüm Yöntemleri

WhatsApp'ta sürekli çevrimiçi göründüğünüz için arkadaşlarınız veya sevgilinizle kavga mı ediyorsunuz? Çözümünü sizler için anlattık.

WhatsApp çevrimiçi sorunu nasıl çözülür, adım adım anlatıyoruz. Bu sorunu yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz. Meta’nın sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması hala bu sorunu çözemedi ancak önüne geçmek için deneyebileceğiniz bazı çözüm yöntemleri mevcut.

Uygulamayı kapattığınız halde, kendi kendinize ‘whatsapp sürekli çevrimiçi görünüyorum‘ diyebilirsiniz. Herkesin başına gelmiştir; WhatsApp bağlantısını kesersiniz ve “çevrimiçi” görünmeye devam edersiniz, bu da arkadaşlarınızın ve kişilerin neden artık onlara cevap vermediğinizi merak etmelerine neden olur ve ciddi anlamda trip yiyebilirsiniz.

WhatsApp Çevrimiçi Sorunu Nedenleri

WhatsApp Çevrimiçi Sorunu

Whatsapp neden sürekli çevrimiçi görünüyor diyenlerdenseniz, bu sorunu gidermek için izlemeniz gereken yolu adım adım anlatıyoruz. Aşağıdaki yöntemleri uyguladığınız zaman, artık böyle bir sorununuz kalmayacak. Bu hatayı almanızın ve sürekli çevrimiçi gözükmenizin sebebini de detaylarıyla açıklayacağız ki aklınızda soru işareti kalmasın.

WhatsApp, dünyadaki en popüler ve en çok indirilen anlık mesajlaşma uygulaması, ancak birçok kullanıcı WhatsApp çevrimiçi sorunundan şikayet ettiği için mükemmel bir uygulama olduğunu da söyleyemeyiz. Yalnızca uygulama açıkken “çevrimiçi” görünmeniz gerekmesine rağmen, neden sürekli olarak böyle görünüyorsunuz? Hemen cevaplayalım:

 • Bir numaralı neden, WhatsApp’ın, uygulamayı her kapattığınızda, gönderilen ve alınan mesajların kısa bir yedeği oluşturulacak şekilde programlanmasıdır. Bu, artık bağlı olmasanız bile “çevrimiçi” olmasına neden olur, WhatsApp arka planda çalışmaya devam eder.
 • Bunun olmasının bir başka nedeni de, bir kullanıcı WhatsApp’tan ayrılırsa, yaklaşık 20 saniye geçene kadar adın altındaki “Çevrimiçi” metni silmez. Uygulama bu şekilde yapılandırılır, bu yüzden endişelenmeyin, bunu yaşayan tek kişi siz değilsiniz.
 • Son neden ise, WhatsApp Web sürümü kullanıyorsanız, o uygulama bilgisayarınızda açıksa, sürekli olarak çevrimiçi görünürsünüz.

WhatsApp Çevrimiçi Sorunu Çözümleri

WhatsApp Çevrimiçi Sorunu

Geldik asıl soruya, WhatsApp sürekli çevrimiçi görünme sorununu nasıl çözebiliriz? Aslında kesin bir çözüm yöntemi yok çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi, uygulama bu şekilde yapılandırıldı ancak bundan büyük ölçüde kaçınmanın bir püf noktası mevcut. Bunu yapmak için “Zorla Durdur” veya “Durdur” özelliklerinden faydalanacağız. Telefonunuzun ‘Ayarlar’ bölümünde ‘Uygulamalar’ kısmını bulun ve ‘WhatsApp’ı seçin.

Telefonunuzdaki “Zorla Durdur” seçeneği ile WhatsApp oturumunu kapatırsınız ve siz isteyene kadar hiçbir bildirim almaz veya çevrimiçi görünmezsiniz. Böylece tipik “WhatsApp’a girdin ama bana cevap yazmadın” şeklindeki sitemlerden kaçınabilir ve uygulamayı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. WhatsApp çevrimiçi sorununun en kesin çözüm yöntemi bu.

Son olarak WhatsApp sürekli çevrimiçi gözükme sorunu yaşayanların sık sık düştüğü bir hataya değinelim; Eğer, WhatsApp web sürümü kullanarak hesabınıza bağlandıysanız veya WhatsApp uygulamasını indirerek çevrimiçi olduysanız, hem web sürümünden hem de uygulamadan çıkış yapın. Artık çevrimiçi gözükmeyeceksiniz.

WhatsApp Sürekli Çevrimiçi Görünme Nasıl Yapılır?

WhatsApp Çevrimiçi Sorunu

WhatsApp çevrimiçi sorununu yukarıda çözdük. Yukarıda kullandığımız ‘Zorla Durdur’ özelliği ile WhatsApp neden sürekli çevrimiçi görünüyor diyenleri bir dertten kurtardık. Peki aslında bunu isteyenler ne yapmalı? Yani, uygulamada sürekli çevrimiçi kalmak için hangi yöntemleri izlemeliyiz? Sürekli çevrimiçi kalmak için izlemeniz gereken adımlar ise aşağıdaki gibi:

 • Önce cep telefonunuzda/tabletinizde en güncel WhatsApp‘ın olup olmadığını kontrol edin.
 • Ardından Ayarlar > Ekran > Ekran Zaman Aşımı‘na gidin. Bu seçenek telefonunuzun markasına göre farklı olabilir ancak buna benzer bir şey bulmanız gerek.
 • Şimdi “Asla” seçeneğini seçin.
 • Artık, kilit düğmesine basmadığınız sürece mobil ekranınız asla uyku moduna geçmeyecek.
 • Ardından, ihtiyacınıza göre Veri ağını veya WiFi’yi açın.
 • Ardından Whatsapp Uygulamasına girin.
 • Bu şekilde WhatsApp sürekli çevrimiçi görünmek mümkün.
 • Cep telefonunuzu bu şekilde bırakın. Uygulamayı kapatmayın. Hatta telefonunuzu şarja takmanızı da öneriyoruz.
WhatsApp Çevrimiçi Sorunu

Son olarak, eğer sizin yaşadığınız WhatsApp çevrimiçi sorunları bundan farklıysa, aşağıya genel geçer tüm çözüm yöntemlerini de sıraladık. Bunlardan birisi ile genel olarak ‘çevrimiçi’ kalma veya hiçbir son görülme durumunu görememe gibi sorunları çözebilirsiniz:

 • Adım 1 – Bağlantıyı kontrol edin: Wi-Fi veya hücresel veri bağlantınız açık olduğundan emin olun. Ardından uygulamayı kapatıp tekrardan açın.
 • Adım 2 – Arkadaşlarınızla İletişim Kurun: Birisi ile mesajlaşmayı deneyin, ardından uygulamayı kapatıp açın. Bu anlık bir hataysa, sorun düzelmiş olacak.
 • Adım 3 – WhatsApp’ı Güncelleyin: WhatsApp çevrimiçi sorunu yaşıyorsanız ve uygulamaya güncelleme geldiyse, en güncel sürümü indirerek hatanın giderilip giderilmediğine bakın.
 • Adım 4 – Gizlilik Ayarlarını Güncelleyin: Ayarlardan uygulamanın arka planda çalışıp çalışmadığına bir göz atın.
 • Adım 5: WhatsApp Sync’i açın: Bunu açtıktan sonra tüm cihazlarınız eşleşecek ve whatsapp neden sürekli çevrimiçi görünüyor sıkıntısını artık yaşamayacaksınız.
 • Adım 6: Okundu Bilgilerini Etkinleştirin ve Kapatın: Son görülmenizin görülmesini istiyorsanız bu ayarı açın, istemiyorsanız kapatın.

Böylelikle WhatsApp çevrimiçi sorununu çözmeye yönelik içeriğimizin sonuna geldik. Faydalı olduğumuzu umuyoruz ve diğer WhatsApp rehberlerimiz ile sizleri baş başa bırakıyoruz:

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.