Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp, Bu Samsung Galaxy Telefonlarda Artık Çalışmayacak

Meta, yeni bir duyuruyla mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın birçok Galaxy modellerinde çalışmayacağını duyurdu.

Meta (eski adıyla Facebook), eski Android işletim sistemi sürümleri için WhatsApp desteğini sonlandırıyor. Bu da mesajlaşma uygulamasının bu ayın sonlarında bazı Galaxy telefonlarda çalışmayacağı durumunu ortaya çıkarıyor. Ancak bu durum tüm Galaxy modelleri için geçerli değil daha eski sistemler için ortaya çıkan bir durum.

Mesajlaşma uygulaması WhatsApp, 24 Ekim’den itibaren Android 5.0 ve Google mobil işletim sisteminin eski sürümlerinde artık işlevini kaybedecek. Esasen, bu değişiklik sadece Samsung telefonlarını değil bunun yanı sıra hala 5.0 Lollipop veya daha eski sürümlere sahip olan tüm Android cihazları etkileyecek.

Galaxy S4 ve Note 3 Kullanıcıları için Kötü Haberler Var

Geldiğimiz noktada Galaxy S5 ve Galaxy Note 4 gibi cihazlar resmi olarak Android 6 Marshmallow güncellemesini aldı. Bu güncellemeyle beraber WhatsApp’ın çalışmama değişikliğinden “en azından şimdilik” kurtuldu. Ancak Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 de dahil olmak üzere diğer Samsung modelleri o kadar şanslı değil.

WhatsApp

Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 modelleri yıllar önce Android Lollipop güncellemesini aldı ancak 5.1.1 sürümüne geçiş yapamadı. Elde ettikleri son resmi işletim sistemi Android 5.0 Lollipop oldu ve bu da artık bu cihazların WhatsApp desteği için uygun olmadığı anlamına geliyor.

Şu anda elbette çok fazla Galaxy S4 ve Galaxy Note 3 kullanıcısı kalmadığı tahmin ediliyor. Hatta belki de bu modelleri kullanmaya devam edenler farklı işletim sistemi yükseltmeleriyle (ROM) beraber cihazını çalıştırıyor. Bu da ROM’lu cihazların WhatsApp’ın yeni değişikliğinden etkilenmeyecekleri anlamına geliyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.