Whatsapp, Arkaplanları ve Çıkartmaları Geliştiren Bir Güncelleme Getiriyor

WhatsApp'ın geliştirilmiş duvar kağıtları, özel karanlık mod ayarlarıyla sohbet başına atanabilir olacak. Ayrıca çıkartmalar çoğalıyor.

Bu en son WhatsApp güncellemesi, 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan Facebook’un sahip olduğu uygulamaya iyileştirilmiş duvar kağıtları ve çıkartma araması getiriyor.

https://www.youtube.com/watch?v=7PB6D4jfHCY

 

En dikkate değer değişiklik, özel sohbet duvar kağıdı arka planları. Facebook, The Verge‘e gönderilen bir e-postada, “En önemli sohbetleriniz ve en sevdiğiniz kişiler için özel bir duvar kağıdı kullanarak sohbetlerinizi kişisel ve ayırt edilebilir hale getirin. Bir daha asla yanlış sohbette yanlış mesaj göndermek konusunda endişelenmenize gerek yok.” dedi.

Açık ve karanlık mod ayarları için ayrı duvar kağıtları da seçilebilir. Facebook, “Telefon cihaz ayarınız açıktan karanlık moda geçerken sohbet duvar kağıdınızın otomatik olarak geçişini izleyin” diyor.

WhatsApp ayrıca varsayılan doodle duvar kağıdını daha fazla renkte kullanıma sunuyor. Tüm duvar kağıtlarının, parlaklığı istediğiniz gibi ayarlanabiliyor.

Facebook ayrıca, kullanıcıların çıkartmalarını metin veya emoji ile aramasına ve bulmasına veya ortak çıkartma kategorilerine göz atmasına olanak tanıyan çıkartma aramasını da geliştiriyor. Ancak, çıkartma yaratıcıları tarafından yapılan bazı ince ayarlar yapılmadan iyileştirmeler işe yaramayacak.

Facebook, “Bunu kullanıma sunmaya başladığımızda, çıkartma uygulaması oluşturucularını çıkartmalarını emojilerle ve ilerleyen metinlerle etiketlemeye teşvik ediyoruzş.” diyor. “Böylelikle çıkartmaları WhatsApp kullanıcıları için aranabilir.”

Son olarak, Dünya Sağlık Örgütü’nün “Birlikte Evde” çıkartma paketi artık hareketli çıkartmalar olarak mevcut. Facebook, “Evde Birlikte WhatsApp’ın en popüler çıkartma paketlerinden biri oldu ve şimdi animasyon biçiminde daha da etkileyici ve kullanışlı olacak.” diyor.

Facebook, güncellemelerin bu hafta kullanıma sunulduğunu söylüyor, ancak bazı iOS WhatsApp kullanıcıları güncellemeyi çoktan almış durumda.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol