Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

WhatsApp 5 Yıl Önceki Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

WhatsApp'ta 5 yıl öncesine ait silinen bir mesajı geri getirmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz? Gelin, programlı ve programsız yöntemleri sizlere aktaralım.

WhatsApp 5 yıl önceki mesajları geri getirme mümkün mü? Silinen veya kaybolan WhatsApp mesajlarının kurtarılması duruma göre mümkün. İster iPhone ister Android cihazınızda silinen WhatsApp mesajlarını nasıl kurtaracağınızı anlatacağız. Ardından, WhatsApp mesajlarınızı bir daha asla kaybetmemenizi sağlamak için gelişmiş bir WhatsApp yedekleme planını nasıl kuracağınızı öğreteceğiz.

Eski WhatsApp konuşmalarını geri getirmek için, daha önce uygulamanın ayarlarında Sohbet Yedeklemeyi etkinleştirmiş olmanız gerek. Buna ulaşmak için Ayarlar’ı açın. Oradan Sohbetler > Sohbet yedeği seçeneğine gidin. Hiç yedekleme yapmadıysanız, ne yazık ki hiçbir mesajı programsız kurtaramazsınız. Tabii ki, 5 yıl gibi uzun bir süre geçmiş mesajları kurtarmanız için ek programlara gerek duyacaksınız.

WhatsApp 5 Yıl Önceki Mesajları Geri Getirme

WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme işlemi biraz sancılı bir süreç olsa da, Android için alternatifler mevcut. Bir iPhone kullanıyorsanız, tek seçeneğiniz WhatsApp sohbetlerini silmeden önce yaptığınız bir iPhone yedeğini geri yüklemek. Android için ise Whatsapp’ta silinen mesajları geri getirme programı kullanmadan anlatacağımız ilk yöntem için telefonunuzu bilgisayara bağlamanıza olanak veren bir kablo yeterli:

 • Android cihazınızda bir dosya gezgini uygulaması açın.
 • /WhatsApp/Databases‘a gidin.
 • msgstore.db.crypt12‘yi msgstore-latest.db.crypt12 olarak yeniden adlandırın.
 • msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12‘yi ise msgstore.db.crypt12 olarak yeniden adlandırın.
 • WhatsApp’ı kaldırın.
 • Google Drive yedeklemeleri etkinse, Google Drive’ı açın, soldaki menüyü dışarı kaydırın; Yedeklemeler’e dokunun ve WhatsApp yedekleme dosyasını silin.
 • WhatsApp’ı yeniden yükleyin.
 • Şimdi istediğiniz sohbetleri yedekleme dosyasından geri yükleyin.
WhatsApp 5 Yıl Önceki Mesajları Geri Getirme - Android

WhatsApp 5 yıl önceki mesajları geri getirme süreci fazlasıyla zor olduğu için Android’in açık yapısından faydalanarak yukarıdaki yöntemi sizlere aktardık. Bu gelişmiş bir yöntem ve çalışması garanti değil. Yedek dosya adlarını değiştirmeye devam etmeden önce, bu dosyalardan en az birini güvenli bir konuma kopyalamanızı öneriyoruz, böylece bir şeyler ters giderse geri yükleyebilirsiniz.

WhatsApp’ta eski mesajları geri getirme için yapmanız gereken tek şey bu. Bu mesajları geri yükledikten sonra, WhatsApp’ı tekrar normal şekilde kullanmaya başlamaktan çekinmeyin. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, iPhone için böyle bir seçenek mümkün değil; mutlaka bir yedek almış olmanız ve o yedeği geri yüklemeniz gerek.

WhatsApp Mesajları Geri Getirme – iPhone

WhatsApp iPhone

WhatsApp, günlük iletişim için en ünlü platformlardan biri olmasına rağmen, silinen WhatsApp mesajlarını yedeklemeden kurtarmanın yerleşik bir yolu yok. Bunun için bir veri kurtarma aracına ihtiyacınız olacak. Bununla birlikte, birçok kişi, bir veri kurtarma aracı olmadan WhatsApp tarafından silinen mesajların nasıl geri alınacağını bilmiyor.

Bunun sebebi ise, iPhone gibi kapalı cihazlar için bu tarz programların büyük çoğunluğunun reklam dolu aldatmacalar olmasından kaynaklanıyor. Bu nedenle, silinen konuşmaları yedeklemeden kurtarmak için mükemmel ve güvenli bir araç istiyorsanız, iPhone için EaseUS MobiSaver en iyi seçeneğiniz. Bu yazılım ile iPhone’daki WhatsApp’ta eski mesajları geri getirmek mümkün.

Whatsapp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme Programı

chatsback home 1

Eski WhatsApp mesajlarını yedeklemeden geri getirmenin imkansız olduğu yönündeki yaygın görüşün aksine, 5 yıl kadar eski olsa bile, eski WhatsApp konuşmalarını geri getirme mümkün. Teknoloji uzmanları, silinen verileri geri getirmenin yollarını buldu. Eski WhatsApp mesajlarını yedeklemeden kurtarmanın tek yöntemi, üçüncü taraf yazılım kullanmak.

Android ve iPhone cihazlarındaki sorunları çözmek için üçüncü taraf yazılım araçlarını kullanmak çok yaygın. Yedeklemediğiniz mesajlarınızı geri getirmek için iMyFone ChatsBack gibi bir programdan faydalanabilirsiniz. Bu tarz programları ücretsiz olarak kullanabiliyorsunuz ancak WhatsApp 5 yıl önceki mesajları geri getirme gibi zor bir işi ücret ödemeden yapmanız imkansız.

Bütçenize en uygun olan Android Dosya Kurtarma ve Veri Kurtarma Programlarına göz attıktan sonra, yedek almadan sildiğiniz mesajlarınızı bile geri getirebilirsiniz.

WhatsApp Mesaj Yedeklemeyi Açın

WhatsApp 5 yil onceki mesajlari geri getirme

Gördüğünüz gibi, silinen mesajları kurtarmak oldukça basit ancak WhatsApp 5 yıl önceki mesajları geri getirme süreci için cebinizden yüksek bir miktar para çıkması işten bile değil. Ancak, mesajlarınızı yedeklediyseniz, böyle süreçlerle uğraşmanıza gerek klamaz. Bu nedenle, bir Android kullanıcısıysanız, gelişmiş yedekleme stratejisini oluşturmaya değer. iPhone sahiplerinin iCloud haricinde çok fazla seçeneği yok.

WhatsApp’ı açın. Ayarlar > Sohbet > Sohbet Yedeği kısmına giderek Günlük, Haftalık veya Aylık bir yedekleme programı oluşturun. Android’de WhatsApp her gece yerel bir yedekleme yapar, ancak telefonunuzu kaybederseniz bu size yardımcı olmaz. Bu nedenle bulut yedeklemeleri hayati önem taşır. Bu yüzden, yedekleme yapmayı ihmal etmeyin.

WhatsApp, siz yenilerini oluşturdukça eski yedekleme dosyalarını siler. iPhone uygulaması yalnızca en son yedekleme dosyasını tutarken, Android sürümü “son yedi güne kadar” yedekleme dosyalarını tutar. Bu sebeple, Android’de Google Drive ve iOS’ta iCloud gibi bulut yedekleme seçeneklerine yönelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.