Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Warzone 2’de Dinamik Üçlü Alan Sistemi Olacak!

Warzone 2.0, battle royale oyunlarının daralan oynanabilir alanı üzerinde bir değişiklik yaparak selefinin başarılı formülünü geliştirmeye çalışacak.

Call of Duty: Warzone 2, dinamik bir alan sistemi ile piyasaya sürülecek. Warzone, Call of Duty serisinin ücretsiz bir battle royale parçası olarak hayatına başladı. Modern Warfare 2’nin piyasaya sürülmesi yaklaşırken, Warzone yeni oyuna ayak uydurmak için Al Mazrah adlı yeni bir konum, daha gerçekçi eşya yerleşimi, yeni gulag sistemi ve dinamik alan sistemi ile gelecek.

Battle Royale oyunlarının platformlardaki oyuncular arasında popüler olmaya devam etmesiyle, Call of Duty’nin türe kendi bakış açısını getirmesi şaşırtıcı değil. Geleneksel olarak battle royale türü içerisinde kademeli olarak yayılan tehlike bölgesinin evrendeki açıklaması genellikle farklı olur ancak oyun mekanikleri büyük ölçüde aynıdır.

Warzone 2’nin Üçlü Alan Sistemi

Warzone 2

PlayStation Blog, Warzone 2’nin battle royale’ini farklı kılmak için ‘Üçlü Dinamik Alan‘ isimli bir sistemi duyurdu. Bunların, haritanın güvenli bölgelerini rastgele kaydıran yeni bir alan çöküşünü içerecek dinamik bir alan sisteminin parçası olduğu söylendi. Oyuncular, düşük oyuncu sayısına sahip olmaları durumunda kendi avantajlarına veya kalan takımların çoğunluğu ile yerleştirilmeleri durumunda dezavantajlarına göre kendi daireleri içinde hayatta kalmaya çalışacak.

Üç alan sonunda tek bir şekilde birleşecek ve maçı tipik bir şekilde sona erdirecek. Oyuncuları rastgele bölen üçlü daire sisteminin oyunun sonucu üzerinde dramatik etkileri olabilecek. Bir takım, çok az veya hiç muhalefet olmayan bir alana girerlerse, dairelerin son yakınlaşmasından önce uzaktan çekimler için Warzone’un HDR Sniper’ı gibi en iyi donanımları bulmalarına izin vererek önemli bir avantaja sahip olabilecek.

Tersine, bazı oyuncuların birden fazla takımla bir halkada kilitli kalmasına ve bir düşmanla karşılaşmadan ganimet bulmayı zorlaştırmasına neden olabilecek. Ringe en çok rakiple giren takımın, en çok düşmanı yenerek en iyi ganimetle son ringe gelebildiği durumlarda bile olabilecek. Bu sistem, her dairenin son halka gelmeden önce tüm muhalefeti ortadan kaldırmayı başarması durumunda, üçlü takımlı, son patron tarzı bir hesaplaşmaya izin verecek.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.