Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Warner Bros. Discovery ve Paramount Birleşmenin Eşiğinde!

Warner Bros. Discovery CEO'su David Zaslav ve Paramount Global CEO'su Bob Bakish New York'ta görüşme gerçekleştirdiler. İki mega şirket birleşebilir.

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav, olası bir birleşmeyi görüşmek üzere salı günü New York City’de Paramount Global CEO’su Bob Bakish ile görüştü. Peki bu görüşme neden önemli? İki mega şirketin birleşmesiyle haber ve eğlence sektöründe yeni bir dev ortaya çıkacak. Zaslav ayrıca Paramount’un ana şirketinin sahibi Shari Redstone ile de olası bir anlaşma hakkında konuştu.

Warner Bros. Discovery’nin piyasa değeri çarşamba itibarıyla 29 milyar dolar civarındayken Paramount‘unki 10 milyar doların biraz üzerindeydi, bu yüzden herhangi bir birleşmenin eşit olması söz konusu değil. Yapılan görüşmede iki CEO şirketlerinin birbirini tamamlayabileceği seçenekleri tartıştı. Örneğin, iki şirketin yayın platformu Paramount+ ve Max birleşerek Netflix ve Disney+’a daha iyi bir rakip olabilir.

Warner Bros. Discovery ve Paramount Birleşebilir

Warner Bros. Discovery ve Paramount Birleşmenin Eşiğinde!

WBD, Paramount’un franchise’larını artırmak için uluslararası itibarını kullanabilir. CBS News, küresel bir haber merkezi yaratmak için CNN ile birleştirilebilir. Ayrıca daha önce BluTV’nin tamamını satın alan Warner Bros. Discovery CBS’nin NCIS ve Criminal Minds gibi sevilen suç dramalarını Investigation Discovery ve TruTV ile birleştirebilir. Bu kadar büyük iki şirketin birleşmesinden doğacak olan fırsatlar sayılamayacak kadar fazla. Böyle bir birleşme ile WBD son yıllarda birçok şirketi satın almış Disney’e rakip olmayı başarabilir.

Zaslav geçen ay şirketin yatırımcılarına şirketin maliyet düşürücü tedbirlerinin ve borç azaltmanın artık büyüme fırsatlarına daha fazla sermaye ayırabilecek bir konuma getirdiğini söyledi. Paramount, WBD ve NAI ise ekstra yorum yapmaktan kaçındı. Sonuç olarak WBD ve Paramount arasındaki görüşmeler daha yeni başladı ve anlaşmayla sonuçlanmayabilir. Ancak rakiplerinin sürekli büyüdüğü bir sektörde WBD de büyümek için yeni yollar arayışına girmeyi göze almış durumda.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.