Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Warner Bros, 100 Milyon Aboneye Çok Yaklaştı

Warner Bros. HBO ve Discovery+ satın alımından sonra neredeyse 100 milyon aboneye ulaştı.

Warner Bros. Discovery; HBO, HBO Max ve Discovery+ genelinde yaşanan abone sayısı artışında yeni bir zirveye ulaştı. 1 Temmuz – 30 Eylül arasındaki mali çeyrekte, şirketin üç yayın hizmetinin abonesi dünya çapında yaklaşık 3 milyon arttı. Böylelikle şirketin alt markaları yaklaşık 95 milyon aboneye ulaştı. Ve verilere göre bu sayının sadece 500.000’i ABD yerlisinden oluşuyor.

Stüdyo orijinal animasyon ve filmler de dahil olmak üzere, kayda değer miktarda içeriği platformlardan kaldırmıştı. Ayrıca Batgirl filmi de iptal edildi. Bunlara rağmen aboneliklerin artış yaşaması oldukça başarılı. Warner Bros. Discovery, üçüncü çeyrekte satın almayla ilgili olmayan varlıklardan 1.92 milyar dolar vergi ve diğer masraflara bağlı 1.52 milyar milyon dolar harcama dahil olmak üzere 2.3 milyar dolarlık net zarar bildirdi.

Warner Bros’un Ana Hedefi 3.5 Milyar Dolar

Warner Bros

Warner Bros. Discovery CEO’su David Zaslav yaptığı resmi açıklamada: “Kurum çapında sinerjiyi sürdürürken, hedefimizi en az 3.5 milyar dolara çıkarmaya çalışıyoruz. Ayrıca şirketimizi geleceğe yönelik yeniden inşa etmeye çalışıyoruz. Yapacak daha çok işimiz ve hala alınması gereken bazı zor kararlar olsa da önümüzde duran fırsata inancımız tam.” dedi.

Ek olarak Zaslav, kazanç çağrısında şirketin HBO Max ve Discovery+ yayın hizmetlerinin planlı birleşimini ilerlettiğini söyledi. Önümüzdeki yaz birleştirilmesi planlanan iki platformun birleştirilme projesi 2023 bahar aylarına çekildi. İki platformun birleşmesinden sonra abonelik ücreti ne kadar artacak hala belirsiz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.