Wargroove Başlangıç Rehberi

Wargroove isimli oyunda işinize yarayacak bazı taktikler öğreneceksiniz.

Wargroove, büyüleyici piksel tarzı ve erişilebilir strateji oyunuyla bir çok kişinin dikkatini çekti. Ancak, tüm düşünme oyunları gibi, bu basitlik de şaşırtıcı miktarda derinliği gizliyor. Sadece birimleri çıkarmak ve onları ön saflara doğru itmek, tek oyunculu kampanyada bile sizi çok uzağa götürmez. Eğer mücadele ediyorsanız, zorluğu her zaman azaltabilirsiniz.

Wargroove Başlangıç Rehberi isimli konumuzda, oyunda işinize yarayacak bir çok taktik ve ipucu bulacaksınız. Bu sayede oyunda zorlanmadan ilerleyebileceksiniz. Hazırsanız konumuza geçelim.

Wargroove baslangic rehberi 2

Wargroove Başlangıç Rehberi

Çoğu durumda, haritadaki yapılara ve manzaraya özellikle dikkat etmek istersiniz. İlk iş, rakibinizle en azından gelir paritesine sahip olduğunuzdan emin olmaktır. En yakın köylerin nerede olduğuna, hangilerini önce ele geçireceğinize ve haritanın ortasındakiler için savaşacağınıza dikkat edin.

Ardından haritadaki diğer noktalarını kontrol edin. Oyunda bol miktarda hava ve deniz birimi bulunsa da aksiyonun çoğu karada geçiyor. Dar koridorları kullanmak, savunması kolay olduğu için bir rakibe üstünlük sağlamanın harika bir yoludur. Özellikle yakınlarda bir köy varsa, güçlendirmek için kullanabileceğiniz veya menzili ve görüşü artırmak için dağları kullanabilirsiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurun ve ilk birkaç dönüş için kaba bir plan oluşturmaya çalışın. Köyleri ele geçirmeye öncelik verin. Rakibiniz oraya varmadan bunu hızlı bir şekilde yapmak için desteksiz ucuz birimleri göndermekten korkmayın. Ardından, saldırılarınızı bir başka alana yoğunlaştırırken, bölgenizin bir kısmını ucuza savunmak için araziyi kullanmaya başlayın.

Mızrakçılar, süvarilere karşı süper etkilidir, ancak okçulara karşı savunmasızdır. Kazanmak için, birim türlerinin bir karışımını korumanız ve bu güvenlik açıklarından kendi yararınıza yararlanmanız gerekir. Bir ünitede B’ye basarsanız, neye karşı etkili olduğunu ve neye karşı savunmasız olduğunu göreceksiniz, ancak ekranda okunması biraz zor.

Oyun, saldıran birime, hedef birime saldırmadan önce zarar vereceği için avantaj sağlar. Bu yüzden menzili sık sık kontrol etmelisiniz. Sadece istediğiniz yere ulaşabildiğinizden emin olmak için değil, aynı zamanda ilk saldırıda yer alabilmenizi sağlamak için düşman hareket menzilinden uzak durmak için.

Uzun vadede, Wargroove’da inşa ettiğiniz şeyin verimliliği kritik bir faktör haline gelir. Dikkate alınması gereken iki tür vardır. Altın ve yapı verimliliği.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol