Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Vivo X90’a Işın İzleme Desteği Geldi

Vivo'nun X90 serisi akıllı telefonlarına donanım tabanlı ışın izleme desteği geldi.

Bugün erken saatlerde Vivo, bu cihazlarda gelişmiş bir oyun deneyimi sunacak olan en yeni amiral gemisi serisi Vivo X90 için yeni nesil ışın izleme teknolojisi desteğini kullanıma sunduğunu duyurdu.

Çinli akıllı telefon üreticisi, MediaTek Dimensity 9200 işlemci ve Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 işlemci içeren Vivo X90 serisi sayesinde ışın izleme teknolojisi desteğini donanım amiral gemisine getirdi. Bilmeyenler için, ışın izleme temelde oyunlar için yeni bir aydınlatma ve gölgeleme teknolojisi diyebiliriz. Oyunlar genellikle oyunlarında önceden işlenmiş gölgeler ve ışıklandırma kullanırken, ışın izleme bunu gerçek zamanlı yapar.

Vivo X90’da Artık Işın İzleme Mevcut

Vivo X90da Artik Isin Izleme Mevcut

Daha basit bir ifadeyle, bu, oyunların daha yüksek bir grafik doğruluğunda çalışmasını sağlar. Yani, simüle edilmiş ışık kaynakları yansımaları, kırılmayı ve gölge efektlerini geliştirdiği için oyunun genel olarak kapsayıcılığını geliştirir. Donanım olarak Vivo X90 ve X90 Pro, Dimensity 9200 işlemci içerirken, X90 Pro Plus varyantı Snapdragon 8 Gen 2 ile çıkış yaptı. Bu yonga setlerinin her ikisi de ışın izleme desteğine sahip.

Yani tüm seri, kullanıcılarına gelişmiş bir oyun deneyimi sunabilecek. Bu teknoloji, markanın kendi geliştirdiği çip düzeyinde bir optik izleme bilgi işlem teknolojisinin eklenmesiyle daha da desteklendi. Sürükleyici aydınlatma ve gölge efektleri sunmaya yardımcı olmak için YZ algoritmalarıyla eşleştirilen FALCON grafik motoru olarak adlandırıldı.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.