Video Oyunlardaki Yüzler Gerçekten Farksız Olacak

Günümüzde teknolojinin gelişmesi sayesinde etkilerini video oyunlarında da görüyoruz. Araştırmalara göre video oyunlardaki yüzler gerçekten farksız olacak.

Video oyunlardaki fotogerçekçi yüzler bir süredir kullanılmakta ancak yapılar ve dokular neredeyse mükemmel hale getirilmişken, yüz animasyonları halen tam anlamıyla yerine oturmamış olduğundan, gerçekçi olarak adlandırdığınız olaydan hala çok uzaktalar.

Bu animatörlerin üzerinde uğraştığı modellemeler, insan doku ve yüz ifadeleri gerçekten zor bir iş. Video oyunlardaki yüzlerin gerçekten farksız olması için çalışmalar ilerleme kaydediliyor. Hepimiz video oyunu karakterlerinin ağızlarını açana veya korkmuş görünmeye çalışana kadar tam anlamıyla gerçekçi görünebileceği gerçeğini kabul etmeye alışmış olsak da, bir gün belirtilen noktaya geleceğiz.

Video Oyunlardaki Yüzler Daha Gerçekçi Olacak

Unreal Engine tabanlı örnekleri gerçekten olağanüstü şeyler yapabilen yüz animasyonu teknolojisinin yaratılmasını gösteren VFX stüdyosu Ziva Dynamics’in çalışmalarını içeren YouTube’dan bir video yayınladı.

Aşağıdaki görsele baktığımızda tıpkı bir insan yüzü gibi oluşturulmuş çalışma. Şimdi aynı modeli bazı terabaytlarca referans verisinden çalıştırdığınızda ve bazı yapay zeka öğrenmelerinden geçirdiğinizde bu görüntü elde ediliyor.

Video Oyun

Biraz daha teknik bir örnek verecek olursak, yapım şirketten endüstri odaklı, yukarıdaki videoyu izlemenizde fayda var. Sonunda yapılan çalışmanın daha umut verici etkilerinden biri; etnik kökenler ve hatta (kurgusal) türler arasında da çalışabilir.

Dizi ve film hayranı olan Hüseyin, 2 yılı aşkın bir süre ShiftDeleteNet'te editörlük yaptı. Şimdi ise içeriklerini Turkmmo'da üretmeye devam ediyor.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol