Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Victoria 3’ün İlk Güncellemesi İç Savaşa Odaklanacak

Victoria 3'ün ilk güncellemesi İç Savaştan kaçınmayı zorlaştıracak. Güncelleme, Amerikan İç Savaşı'nın atlatılması çok kolay olması sorununun yanı sıra bilinen diğer hataların ve sorunların önüne geçecek.

Paradox’un en yeni büyük strateji oyunu Victoria 3, Türkçe dil desteği, uygun fiyatı ve inanılmaz ayrıntılı oynanış mekanikleri ile gönüllere taht kurdu ancak yeni çıkan her oyun gibi bazı hatalardan muzdarip. Bunlardan biri, güneydeki köle devletlerinin köle sahibi olma haklarını korumak için ayrıldığı Amerikan İç Savaşı’ndan kaçınmanın çok kolay olması.

Hata yüzünden, Amerikan İç Savaşı’na gerçekten katılmak zorunda değilsiniz. Paradox, bu sorunun yaklaşmakta olan Victoria 3 güncellemesi için üzerinde çalıştığı birkaç sorundan biri olduğunu belirtti. Paradox forumlarında Bilinen Hatalar başlıklı bir gönderide, geliştirme ekibi şu anda bilinen 19 sorunu listeledi ve bunlar için geçici çözümlerin yanı sıra, ilk güncelleme ile düzeltme sözü verdi.

Victoria 3 İçin Geçici Hata Çözümleri

Victoria 3

Listede “Amerikan İç Savaşı kolayca önlenebilir ve tetiklenirse Birlik köle devletleri içerebilir ve bunun tersi de geçerli olabilir.” ifadeleri ile bu hatadan bahsedildi. Paradox, “Devrimci ülkeler için iç savaşlar ve devlet seçimi, siyasi destek ve radikalizm temelinde dinamik olarak belirlenirken ve farklı oyunlarda farklı biçimler alabilirken, bu özel sonuç amaçlanmamıştır ve ele alınacaktır.” ifadeleri ile sorunu çözeceğini belirtti.

Geliştirici, belirli kullanıcı yapılandırmalarında Paradox Launcher’ın ayarlar dosyasını ayrıştıramadığını ve bunun da başlatıcıda dil ve diğer ayarların değiştirilmesinin imkansız olmasına neden olduğunu belirten bir hata da tespit etti. Kurulumunuzda bu oluyorsa, Paradox, Paradox başlatıcısının tüm örneklerini kaldırmak için Windows’un Program Ekle veya Kaldır uygulamasını kullanmanızı ve ardından oyunu yeniden çalıştırmanızı önerdi.

Ayrıca, fareyi üst menü çubuğundaki bütçe rakamının üzerine getirdiğinizde görünen bütçe dengesi grafiğindeki çizginin, genellikle grafiğin sınırlarının çok ötesine, bazen de fırlayarak bir iz bırakması konusu da ele alındı. Paradox, bu konuyu da araştırdığını, ancak bu arada çizginin oyun içi günlerde yavaş yavaş düzeleceğini açıkladı.

Geliştirici, “Özetlemek gerekirse, bu bilinen sorunlar devam ediyor ve gündeme getirdiğiniz sorunlar için sürekli olarak topluluklarımızı araştırıyoruz. Onları en kısa sürede düzeltmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, böylece oyunlarınızın keyfini herhangi bir endişe duymadan çıkarabilirsiniz.” ifadeleri ile ilk güncellemenin hata çözüm odaklı olacağını belirtti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.