Verizon LG V30 İçin Android 8.0 Oreo Güncellemesi Yayınlandı

LG V30 kullanıcıları nihayet Android Oreo güncellemesine kavuştu.

ABD’li telefon operatörü Verizon, nihayet LG V30 kullanıcılarının Android 8.0 Oreo işletim sistemine kavuşmalarını sağladı. Ülkenin en büyük iletişim operatörü olma ünvanını da elinde barındıran Verizon’dan tarifeye ek paketlerle V30 modelini satın alan herkes, an itibariyle Oreo güncellemesini indirebiliyor.

OTA yoluyla dağıtılan güncellemeyi indirmek için güçlü bir Wi-Fi ağına bağlanmak yeterli. Güncelleme ile cihazların yazılım versiyonu da VS99620a olarak yenilendi.  Telefonları Android’in en güncel işletim sistemine yükselten güncellemenin boyutu ise 1.7 GB olarak kaydediliyor.

Güncellemede neler var?

Bugüne dek Oreo güncellemesini diğer tüm akıllı telefon modellerinde olduğu gibi, LG V30’da da köklü yenilikler kullanıcıları bekliyor. Oreo ile V30 sahiplerinin hayatına girecek değişiklikleri kabaca şu şekilde sıralayabilmek mümkün:

  • Picture in Picture (PiP) modu: Desteklenen Google uygulamaları artık uygulamadan çıkış yapıldığında da ekran üzerinde sabit kalacak. Örneğin Google Haritalar’da navigasyon başlattıysanız, uygulamadan çıktığınızda küçük bir şekilde yanda yol durumunu görüntüleyebileceksiniz.
  • Otomatik doldurma: Kullanıcıların Google’daki bulut hesabına uygulamalara oturum açarken girilen veriler kaydedilecek. Bu da uygulamada tekrar oturum açarken ilgili boşlukları Android’in otomatik doldurmasını sağlayacak.
  • Güvenlik paketleri: Bundan böyle her ay düzenli olarak güvenlik yaması paketleri yayınlanacak.

Yukarıda yer alanların haricinde sistem performansında gerçekleştirilen iyileştirmeler ve hata gidermeleri de güncelleme kapsamında kullanıcılara ulaştırılacak. Batarya ömrünün uzaması, telefonun daha stabil çalışması da Android 8.0 Oreo güncellemesinin artı yönleri arasında.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>