Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

 

Valve: Ukraynalı Geliştiricilere Yapılan Ödemeler Yanlışlıkla Engellendi

Valve'nin Ukraynalı geliştiricilere yapılan ödemeleri engellediği söylentilerinden sonra bunun yalnızca teknik bir hata olduğu açıklandı.

Bu ayın başlarında Twitter’da, Valve‘ın Ukrayna merkezli geliştiricilere yapılan ödemeleri engellediğine dair raporlar ortaya çıkmaya başladı. Geliştiricilere gönderilen bir e-postada, mevcut ortam nedeniyle Belarus, Rusya veya Ukrayna’ya banka ödemeleri gönderemiyoruz yazıyordu. Bunun nedeni Rusya’nın devam eden Ukrayna işgali olarak tahmin edildi.

Haberin ilk ortaya çıkmasından yalnızca bir gün sonra, Valve geliştiricilere başka bir e-posta gönderdi. Çalışanlara gönderilen e-postada Ukrayna banka hesaplarının ödemeleri engellenmesinin aslında yaşanan ufak bir teknik hata olduğu söylendi.

Valve, Rusya Ödemelerine İzin Verecek

Valve Ukrayna


Bir çalışanın Twitter üzerinden ifade ettiği gibi bu durum, şüphesiz mağdur olan Ukraynalı geliştiriciler için inanılmaz derecede büyük bir hayal kırıklığı yaşattı. Valve’ın böylesi bir durumda Rusya’ya destek veriyor gibi bir algı oluşturması tüm oyuncuları şaşırttı. Ukrayna’daki geliştiriciler içinse nisan ayında hatanın düzelmesini beklemekten ya da ödemeleri tekrar almak için Ukrayna dışında bulunan bir bankayı kullanmaktan başka seçenek kalmadı.

Rusya ve Ukrayna ile ilgili ödemelerden bahsedecek olursak Steam‘in bankacılık sistemi yakın bir zamanda Rusya’ya ödeme yapılmasına izin verecek ancak Belarus‘a yapılan ödemelere izin vermeyecek gibi görünüyor. Neden savaş başlatan ve binlerce sivilin canına kıyan Rusya’nın değil de Belarus’un ödemelerinin askıya alındığına dair hiçbir bilgi yok.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.