Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valve, Ölen Kişinin Steam Hesabına Ne Olacağını Açıkladı

Valve, Steam hesaplarının devredilemez olduğunu ve hesap sahibinin ölümünden sonra kimseye aktarılamayacağını belirtti.

Günümüzün en popüler PC oyun mağazası Steam, şu aralar çok ilginç bir tartışmanın konusu: Ölen kişinin Steam hesabına ne olur? ResetEra kullanıcısı delete12345, olası bir vefat durumunda hesabın aile üyelerine miras bırakmanın mümkün olmadığını keşfetti.

Destek ekibine, herkesin aklının bir köşesindeki bu varsayımsal senaryoyu soran kullanıcı, oldukça net ancak bir o kadar da hayal kırıklığı yaratan bir cevap aldı:

“Steam hesabınızın vasiyet yoluyla transfer edilemeyeceğini üzülerek bildirmek isteriz. Ne yazık ki Steam hesapları ve oyunları devredilemez. Steam Destek, bir başkasına hesaba erişim imkanı sağlayamaz ya da erişimi başka bir hesapla birleştiremez”

Ölen Kişinin Steam Hesabı Başkasına Devredilemiyor

ölen kişinin steam hesabı

Peki, böyle bir ihtimali gözeterek kullanıcı adınızı ve şifrenizi sevdiğiniz bir arkadaşınıza veya aile üyenize verebilir misiniz? Elbette evet, ancak bunun Steam Abonelik Sözleşmesi‘ni açıkça ihlal eden bir durum olduğu ortaya çıktı.

Sözleşmede “Valve tarafından özel olarak yetkilendirilmedikçe şifrenizi veya hesabınızı ifşa edemez, paylaşamaz veya başkalarının kullanmasına izin veremezsiniz” yazıyor. Hatta aynı belgede şifre paylaşımının “gizlilik anlaşmasının doğrudan ihlali” anlamına geldiğini belirten bir ifade de yer alıyor.

Kısacası Valve, ölen kişinin Steam hesabına hiçbir şekilde erişilmesini istemiyor. Yani kütüphanenizdeki oyunlar ve değerli öğeler, sizinle birlikte sonsuzluğa uğurlanmış olacak. Tabii, sözleşmedeki kuralları çiğnemek istemiyorsanız.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.