Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valve’ın Yeni Oyunu Deadlock’un Oynanış Videosunu Sızdırıldı

Valve tarafından geliştirilen Overwatch benzeri 6v6 takım tabanlı nişancı oyunu Deadlock'un oynanış videosu sızdırıldı.

Valve’ın bir sonraki büyük projesinin Overwatch tarzı takım tabanlı bir üçüncü şahıs nişancı oyunu olacağını daha önce sizlere aktarmıştık. Kısa süre önce kapalı alfa testinden ortaya çıkan ekran görüntüleri, merak edilen yapıma ilk bakışı atmamızı sağlamıştı. Deadlock (eski ismiyle Citadel) adlı yapım, minimum dört yıldır geliştiriliyor. Ekibe liderlik eden isim ise Dota ve Dota 2’nin başındaki Icefrog.

MOBA ve kule savunması türlerinden esinlenen unsurlara sahip olan oyun, şu anda 19 oynanabilir kahraman içeriyor. Deadlock’un beta testinden sızdırılan görüntüler, kullanılabilir öğeler ve kahraman yetenekleri ile büyük haritalarda savaşan 6v6 takımları gösteriyordu. Şimdi ise bir oynanış videosu ortaya çıktı.

Deadlock’un Oynanış Görüntüleri ve Karakter Seçme Ekranı Ortaya Çıktı

Valve hakkında verdiği haberlerle tanınan bir isim olan Tyler McVicker, şu anda yüzlerce kişinin kapalı alfa aşamasında oyunu test ettiğini ve aşağıdaki video dahil çeşitli sızıntıların buradan kaynakladığını belirtti.

“Bu Valve’ın bir sonraki büyük rekabetçi oyunu, bir sonraki Counter-Strike, bir sonraki Dota olacak. Kahraman tabanlı, sınıf tabanlı, multiplayer odaklı. Valve, tüm topluluklarını tek bir şemsiye altında bir araya getirmeye çalışıyor” diyen McVicker, Deadlock’un (eski ismiyle Citadel) 2018’den bu yana geliştirildiğini ifade etti.

Valve‘ın kurucusu ve CEO’su Gabe Newell, 2021 yılında yaptığı açıklamada geliştirme aşamasında olan birden fazla oyunu olduğunu ve Half-Life Alyx’in ardından daha fazla tek oyunculu deneyim sunma niyetinde olduklarını söylemişti. Şirket, son olarak geçtiğimiz yıl Counter-Strike 2‘yi piyasaya sürmüştü.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.