Valorant

MMOFPS
Takip Et
9

Mükemmel

4.1

Kullanıcı

Valorant’ta Oyuncular Nasıl Rapor Edilir ? Bilmeyenler İçin İşte Tüm Detaylar

Valorant'ta oyuncuların nasıl rapor edilebileceğini bu yazımızda sizlere anlattık.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Valorant’ta bir oyuncuyu bir maçtaki eylemleri için nasıl bildireceğini merak ediyorsanız , tam olarak doğru yere geldiniz. Aşağıda, bir oyunda veya oyun dışında bir oyuncuyu nasıl rapor edeceğiniz konusunda size yol göstereceğiz; ayrıca biraz da Riot Games‘e rapor göndermeyi gerektirebilecek davranışlar hakkında konuşacağız.

Bir oyuncuyu Valorant’ta bildirmenin iki kolay yöntemi vardır. Biri oyuncu ile bir maçta olmanızı gerektirir, ancak diğeri maç bittikten sonra bile kullanılabilir.

  • Bir maçtayken: Scoreboard’u açın ve skorbordun altındaki araç ipucunu takip ederek imlecinizi etkinleştirin. Oynatıcıyı sağ tıklayın ve Rapor’u seçin.
  • Eşleşme dışındayken: Kariyer sekmesine gidin ve söz konusu eşleşmeyi açın. Scoreboard ekranına, zaman çizelgesi ekranına veya performans ekranına gidin oynatıcıyı sağ tıklayın ve Rapor’u seçin.

Bu ikinci seçenekle, Kariyer sekmesinin yalnızca son 10 oyununuzu gösterdiğini unutmayın, böylece birini bildirmeyi seçmeden çok fazla oyun oynamamış olduğunuza dikkat edin zira 12-13 oyun önceki kişiyi rapor edemezsiniz.

Valorant’taki Raporlama Seçenekleri

Birini bildirdiğinizde, size raporunuzun olası nedenlerinden bir seçim sunulur. İstediğiniz kadar nedeni işaretleyebilirsiniz, ancak en az bir neden seçmelisiniz. Aralarından seçim yapabileceğiniz nedenler şunlardır:

  • Sözlü taciz
  • Olumsuz tutum
  • Oyundan Ayrılma / AFK
  • Düşman Takımına Yardım
  • Nefret söylemi
  • Hile
  • Saldırgan veya Uygunsuz İsim

Tabii ki, bir rapor göndermek, o oyuncuya karşı cezai önlem alınacağını garanti etmez. Ancak, bir oyuncu ne kadar çok raporlanırsa, geliştiricilerin o oyuncunun eylemlerine bakma ve potansiyel olarak kendi ihlallerinin türüne ve şiddetine bağlı olarak onları geçici veya kalıcı bir şekilde yasaklama şansı artar. Ve Valorant’ta kötü davranmış oyuncuları bildirmek için bilmeniz gereken her şey bu.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol