Valorant

MMOFPS
Takip Et
9

Mükemmel

4.1

Kullanıcı

Valorant’ın Anti-Hile Karşıtı Sistemi Vanguard Yeni İyileştirmeler Alıyor

Valorant'ın anti-hile sistemine yeni iyileştirmeler ekleniyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Oy Kullanılmamış)
Loading...

Geçtiğimiz günlerde Riot Games’in Valorant’ın çekirdek işlemcisine yerleştirmiş olduğu Anti-Hile programı Vanguard’ın oyun içerisinde bazı sorunlara neden olduğunu ve topluluğun bu durumdan rahatsız olduğunun haberini yapmıştık. Son gelen bilgilere göre Riot Games bu konuyla alakalı çalışmalar yürütmüş ve Vanguard’ın açıklarını kapatarak daha iyi çalışmasını sağlayacak iyileştirmeler yaptı.

Daha önce Riot Games’in Vanguard hakkında yaptığımız haberlerde tamamen oyunun hilecilerden uzak kalmasını sağlayacak bir sistem üzerinde çalıştığını ve sistemin oyunun çekirdek yani core bölümünde çalışacak olan bir Anti-Hile hile yazılımı olan Vanguard hakkında haberlerimizi yapmıştık. Ancak daha sonra oyuncular internet ortamında oyunda çok fazla hileye rastladıklarını ve bu durumun ayrıca haksız banlanmalara yol açtığını belirten konular açılmıştı.

Bunun üzerinde oyuncuların geri bildirimlerini göz ardı etmeyen Riot Games en son yaptığı açıklamada “Savaşların bir gecede kazanılmadığını biliyoruz, ama aynı zamanda tescilli bir anti-hile tespit platformumuz ve özel mühendis ekibimiz var ve bunu zamanla geliştireceğiz” dedi.

Haberinide yapmış olduğumuz üzere Valorant 3 Haziran 2020 tarihinde tam sürüme geçiyor. Lansmandan önce Riot Games’in üzerinde en çok çalıştığı şey ise Anti-Hile yazılımı olan Vanguard. Riot Games yeni Vanguard sisteminde daha agresif, yaygın ve otomatik ban sisteminin geleceğini söylüyor.

Ayrıca Riot Games, Valorant’ın ilk resmi gününde aşağıdaki garanti ediyor.

 • Tüm Valorant oyuncuları için açık topluluk beklentileri    
 • Aşağıdakiler dahil olmak üzere raporlamayı yönetmek için geliştirilmiş otomasyon:        
  • Topluluk kodumuzun açık ihlalleri için otomatik sohbet analizi        
  • Raporların otomatik analizi ve yaygın suçluların cezalandırma için yükseltilmesi    
 • Davranış ihlalleri için 72 saatlik ekip sohbeti kısıtlamaları    
 • Davranış ihlallerinde 72 saatlik ekip ses kısıtlamaları

Blog yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

1 Yorum

 1. hmm çok güzelmiş

  Yanıtla

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol