Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Yakında Sesli Sohbetleri Kaydedecek

Taktiksel nişancı oyunu Valorant, oyunculara güvenli bir ortam sağlamak için sesli sohbetleri kaydedecek. Oyuncular herhangi bir kullanıcı için rapor gönderdiğinde, oyun otomatik olarak sesleri dinleyecek.

Riot Games’in geliştirdiği nişancı oyunu Valorant, Temmuz ayından itibaren gönderilen davranış raporlarına dayalı olarak oyun içi sesli sohbetleri kaydetmeye başlayacak. Duyuru, Riot Games web sitesindeki bir gönderi aracılığıyla geldi. Gönderide: ”Yıkıcı davranışlarla mücadele etmek için büyük bir çabanın parçası olarak kısa süre önce Gizlilik Bildirimini ve Hizmet Şartlarını güncelledik. Oyunculardan davranış raporu aldığımız takdirde, sesli sohbetleri dinleyerek gerekeni yapacağız.” yazıyor.

13 Temmuz’da, dil modelleri düzenlenecek ve bu teknoloji; yıl içinde Beta lansmanına gelecek. Beta için oldukça eksiksiz bir yenilik sunmak isteyen geliştirici, bir ses değerlendirme sistemi başlatacak. Ancak, bu süre zarfında sesli değerlendirme davranış raporları için kullanılmayacak. Bahsettiğimiz bu özellik yalnızca gelecekteki bir Beta’da gelecek.

Valorant Artık Daha Kapsayıcı Bir Ortam Sunacak

Valorant

Gönderinin devamında; “Bu özelliği genişletmeyi düşünüyoruz ancak sesli sohbet dinlemenin etkili olduğundan emin olmamız gerekiyor. Hatalar olursa, yanlışlıkları düzeltebileceğimizden emin olmak için öncelikle sistemimizi test etmemiz gerekiyor. Bu yepyeni bir teknoloji ve kesinlikle daha da gelişecek.” yazıyor.

Oldukça yorucu bir süreç yaşayacaklarını belirten geliştirici, yine de Valorant oyuncularının güvenli ve rahat hissetmeleri için bu yorgunluğun değeceğini söylüyor. Riot Games Valorant’ın sesli sohbetindeki kötü sözlerle mücadele etmek için daha önce de çalışmalar yapmıştı. Geliştirici, sesli sohbeti kötüye kullanımı tespit etmenin yazılara kıyasla zor olduğunu belirtmişti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.