Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Vanguard Hatası: Hızlı ve Kolay Çözüm

Valorant'ta en sık karşılaşılan sorunlardan biri olan Vanguard hatası, oyun sırasında bir anda karşınıza çıkabilir ve deneyiminizi yarıda kesebilir. Bu rehberimizde, Riot Games'in hile karşıtı yazılımı nedeniyle oluşan bu sorunu nasıl çözebileceğinizi ele alıyoruz.

Valorant Vanguard hatası, Riot Games’in hile karşıtı yazılımıyla ilgili oluşan sorunlardan doğar. Adil bir şekilde rekabet etmek isteyen oyuncuları wallhack gibi diğer hilelere başvuran kişilerden korumayı amaçlayan anti cheat sistemi, sağlıklı bir oyun kültürü yaratmak açısından hayati öneme sahip.

Takım tabanlı birinci şahıs nişancı oyunu Valorant’ta bir maç 24 raunt üzerinden oynanır ve 13 raunt kazanan ilk takım maçı kazanır. Spike Rush modunda ise maç 7 raunt üzerinden oynanır ve ilk 4 raundu kazanan takım maçın galibi olur. Fakat oyun sırasında hile önleme hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bunun nedeni Riot Vanguard yazılımının çalışamaması veya bozulmuş olmasından kaynaklanabilir.

Peki, Valorant başlatılamadı hata kodu 128 mesajı ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerekir? Eğer anti cheat yazılımı nedeniyle Valorant hata veriyor açılmıyor ise uygulamanız gereken belli başlı yöntemler vardır. Dilerseniz, lafı daha fazla uzatmayalım ve bunların neler olduğuna bakalım.

Valorant Vanguard Hatası Çözümü

Yöntem 1: Riot Vanguard’ı Kaldırıp Yeniden Yükleyin

valorant vanguard başlatılamadı hata kodu 128

Valorant anti cheat hatasını gidermek için deneyebileceğiniz yöntemlerin ilki, Riot Vanguard’ı kaldırıp yeniden yüklemektir. Ayrıca bunu yaptıktan sonra hile karşıtı yazılımın güvenlik duvarı ve antivirüs yazılımı tarafından engellenmediğinden de emin olun.

 1. Görev çubuğundan Riot Vanguard‘a sağ tıklayın ve ardından Exit Vanguard‘a basın. Bunu yaptığınızda anti cheat sistemi devre dışı kalacaktır.
 2. Başlat düğmesine tıklayın ve Ayarlar‘a gidin.
 3. Bilgisayarınızda yüklü olan programların bir listesini görmek için Uygulamalar‘a tıklayın.
 4. Riot Vanguard’ı bulun ve Kaldır butonuna dokunun. İşlem için onay verdikten sonra yazılım bilgisayarınızdan kaldırılacaktır.
 5. Vanguard’ı yeniden yüklemek için Valorant‘ı açın. Oyun, yazılımın eksik olduğunu tespit ettiğinde otomatik olarak yeniden indirecek ve kuracaktır.

Yöntem 2: Valorant Destek ile İletişime Geçin

valorant vanguard hatası

Eğer Valorant Vanguard hatası almaya devam ederseniz, bu sayfadan Valorant Destek ile iletişime geçebilirsiniz. Sayfanın yukarısında Bilet Gönder sekmesini göreceksiniz. Tıkladıktan sonra, Hangi konuda yardıma ihtiyacınız var yazan yerin altındaki açılır pencereden Teknik Sorun‘u seçin. Destek ekibi kısa sürede talebinize yanıt verecektir.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra Valorant Vanguard hatasını çözebileceğinizi umuyoruz. Umarız rehberimizin yardımı dokunmuştur. Daha fazlası için Valorant crosshair kodları veya crosshair database 2022 listelerimize göz atabilirsiniz. Ayrıca Valorant sesli sohbet sorunu yaşayanlar için hazırladığımız hata çözüm rehberimiz de işinize yarayabilir.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.