Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant VAN 185 Hatası Çözümü Nedir?

Bu yazımızda, son dönemde Valorant oyuncularının sıklıkla karşılaştıkları bir sorun haline gelen VAN 185 hatasının nasıl çözülebileceğine bakıyoruz.

Riot Games tarafından geliştirilen ve yayımlanan Valorant, dünyanın en popüler oyunlarından biri olmayı sürdürüyor. Her biri farklı yeteneklere ve hikayelere sahip geniş bir ajan kadrosuna sahip olan birinci şahıs nişancı oyunu, aynı türden oyunlarla karşılaştırıldığında benzersiz bir oynanış sunuyor.

Günde yaklaşık 700 bin kişi Valorant oynuyor. Dünyanın dört bir yanından 20 milyonu aşkın oyuncusu bulunan FPS klasiği, hem yoğunluk hem de çok fazla unsur barındırması sebebiyle zaman zaman sorunlar yaşayabiliyor. Hemen her çevrimiçi oyunda olduğu gibi Valorant’ta da çeşitli hatalar ortaya çıkabiliyor. Neyse ki bunların neredeyse tamamı bir çözüme sahip.

Oyuncular, Valorant VAN 185 Hatası Bildiriyor

Son dönemde Valorant’ta kod adı VAN 185 olan yeni bir hata tespit edildi. Siz değerli okurlarımız için hazırladığımız bu içerikte, bu sorunun nasıl çözüleceğine bakıyoruz. Bilindiği üzere her Valorant hatasının bir numarası bulunuyor. Bu, oyuncuların destek ekibiyle iletişime geçtikleri zaman epey faydalı oluyor zira Riot Games destek sayfasında bir bilet açtığınızda, sorunun tam çözümünü bulmak için hata kodunu girebiliyorsunuz.

valorant van 185 hatası

VAN 185 hatası, 2024’te çeşitli oyuncuların tespit ettiği yeni bir sorun olarak karşımıza geliyor. Reddit’teki bir kullanıcı, VAN 1067 hatasını düzeltirken bu sorunla karşılaştığını belirtti. Bazı oyuncular için bu VAN hatası, Nvidia sürücülerini 555.85 sürümüne güncelledikten sonra ortaya çıktı.

VAN 1067, TPM ve VGC’deki belirli bir önbellek nedeniyle oyunun çökmesiyle alakalı bir sorun. Şu anda Valorant’ın resmi destek sayfasında VAN 185 hatası hakkında bir bölüm yer almıyor. Bu da bizlere problemin yeni olduğunu gösteriyor. Dolayısıyla bu hataya neyin neden olduğu ve nasıl düzeltileceği konusunda net bir gösterge yok. Fakat VAN 185 hatasını düzeltmek için bulabileceğimiz en kolay yöntem Valorant’ta istemciyi yeniden başlatmaktır.

Bu işlem için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Sisteminizi yenileyin.
 2. Sağ alt tarafa gidin ve Riot Client‘e sağ tıklayın.
 3. Çıkış‘a basın.
 4. Klavyenizdeki Windows tuşuna basın veya sol alttaki Windows logosuna tıklayın.
 5. Riot istemcisini arayın ve üzerine tıklayarak uygulamayı başlatın.

İstemciyi yeniden başlattıktan sonra bile aynı hatayla karşılabilirsiniz. Bu durumda, Riot Vanguard ve Valorant’ı kaldırabilir ve ardından her bir yazılımın en son sürümlerini yeniden yükleyebilirsiniz. Ayrıca sorunu çözmek için Riot Games ekibinden yardım almak üzere Valorant destek sayfasında bir bilet gönderebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.