Valorant

MMOFPS
Takip Et
9

Mükemmel

4.1

Kullanıcı

Valorant Silah İstatistikleri Ve Geri Tepme Rehberi

Valorant'ta en çok merak edilen geri tepme (recoil) ve silah istatistiklerini bu rehber altında topladık.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oy, ortalama: 1,00 out of 5)
Loading...

Duyurulduğu ilk günden beri oyuncular arasında büyük bir heyecan yaratmayı başaran Valorant, kapalı betası ile milyonlarca oyuncuya ulaşmayı başardı. Kapalı betası boyunca sadece Twitch.tv üzerinden toplamda 334 milyon kişi tarafından izlenen Valorant önümüzde ki ay 3 Haziran 2020 tarihinde artık tam sürüme geçiş yapacak. Biz de kapalı betasında oyunu oynayamamış olan ve oyunun silahlarının geri tepmesi hakkında fikir sahibi olmayan oyuncular için bir rehber hazırladık.

Valorant’ta Sidearm, SMG, Shotgun, Rifle, Sniper ve Ağır Silahlar olmak üzere toplam’da altı adet silah türü mevcut ve her birinin verdiği hasar farklı. Ayrıca bildiğiniz üzere artık bir çok fps oyununda Recoil denilen bir olay var. Peki nedir bu recoil diyecek olursanız, recoil silahınızın geri tepme olayına denir. Counter-Strike’dan da hatırlayacağınız üzere hemen hemen bütün fps oyunlarında recoil vardır ve düşmanınızı öldürebilmek için spray denilen tekniği uygulamanız gerekir.

Valorant’ta her silahın bir geri tepme rotasyonu vardır, yani elinizde bir smg var ise nişangahı tuttuğunuz doğrultuda mermiler dümdüz şekilde gitmez iki ve ya üç mermiden sonra artık mermileriniz aşağı yukarı sağa ve sola doğru olmak üzere dağılmaya başlar. Aşağıdaki görsellerde sizlere silahların recoil pattern’lerinin bulunduğu ekran görüntülerini vereceğim, siz de kullandığınız veya kullanacağınız silahın recoil patternlerini öğrenmiş olacaksınız.

Valorant Silah İstatistikleri

Öncelikle bu istatistikleri yayınladığı için Rock Paper Shotgun’a teşekkür ederim. Şimdi konumuza geri dönelim. Gördüğünüz üzere hemen üst taraftaki görselde silahların kaç metre aralığında hangi bölgeye vurursa düşmanınızın alacağı hasarı gösteriyor. Valorant gibi hızlı ve düşmanla hemen karşılaştığınız bir oyunda önemli olan bir husus var, tek mermiyle öldürmek. Valorant’ta silahlar, kafaya, vücuda veya uzva vurup vurmamanıza bağlı olarak üç farklı hasar istatistik setine sahiptir ve headshot çarpanı oldukça büyüktür, bu yüzden Valorant’ta her zaman kafaya nişan almalısınız, böylece tek atışlık şansınızı en üst düzeye çıkarabilirsiniz.

Yukarıda’da gördüğünüz gibi silahların büyük çoğunluğu sadece bir atışla kafadan vurabilir ve vurduğunuzda da düşmanınızı öldürebilirsiniz. Tabi ki keskin nişancı silahlarını bunlardan ayrı tutuyoruz zira onlar vücuttan vurduğunuzda’da tek mermiyle öldürebilme potansiyeline sahip.

Valorant Silah Recoil Patternleri

Şimdi Valorant silahlarının her birine, onların istatistiklerine ve geri tepme modellerine geçelim. İlerleyen zamanlarda her bir silah için çok daha fazla ayrıntıya girdiğimiz bir rehber oluşturacağım. Hemen üst görselde gördüğünüz üzere silah isimleri, silahın ücreti, kaç mermisinin bulunduğunu yazan istatistikler ve en önemlisi ise silahların recoil patternleri var. Recoil patternlerin önemini daha önce farklı FPS oyunlarını oynamış veya rekabetçi ortamda üstün başarılar elde etmek isteyen oyuncular daha iyi anlayacaklardır.

Recoil patternleri aslında hemen öyle ezberlenecebilecek bir özellik değil, daha çok pratik ve oyunu oynamanıza bağlı olarak günden güne daha da iyileştirebilirsiniz. Ne kadar çok pratik yapar ve oyunu oynarsanız zamanla recoil olayını daha iyi kavrayacak ve üst liglere çıkmanıza mutlaka yardımcı olacaktır.

Valorant’ın kapalı betasında oynamamış olan oyuncular için tekrar hatırlatmak isterim ki oyun 3 Haziran 2020 tarihinde tam sürüme geçiyor, bu da demek oluyor ki artık Valorant’ı istediğiniz kadar gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

İlerleyen günlerde oyun tam sürüme geçmeden önce Valorant’la ilgili daha fazla rehber hazırlayacağım, bizi takip etmeye devam edin.

Cevap Yazın

E-posta adresin yayınlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol