Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Mermi İzi Kapatma Nasıl Yapılır?

Valorant'ta mermilerin gidiş izini kapatabileceğiniz bir ayar olduğunu biliyor muydunuz? Bu izleri kapatma işlemini adım adım anlatıyoruz.

Valorant mermi izi kapatma işlemini nasıl yapabileceğinizi basitçe anlatıyoruz. Mermi izlerinin gidişlerini görmek istemiyorsanız, sağdan soldan fırlayan ışıklar kafanızı karıştırıyorsa veya bu izler yüzünden FPS düşüşü veya takılma sorunları yaşıyorsanız, doğru yere geldiniz.

Valorant, Riot Games tarafından geliştirildi ve 5’e 5 taktiksel nişancı oyunu olarak piyasadaki yerini aldı. Oyun, her oyuncunun, her biri kendine özgü yeteneklere sahip birkaç ajandan birinin rolünü üstlendiği karakter tabanlı bir sisteme sahip. Valorant’taki birçok özellikten biri de bugün bizim konumuz olan mermi izlerini görebilmektir ve biz de bugün bu özelliği açıp kapatmaya odaklanıyoruz.

Valorant Mermi İzi Kapatma Adımları

Valorant Mermi İzi Kapatma Nasıl Yapılır?

Mermi izleyicileri, Valorant menüsündeki Genel ayarlara gidilerek devre dışı bırakılabilir. Bunu devre dışı bırakırsanız saniyedeki kare sayısını da artırabilirsiniz. Peki ne işe yarıyor bu izleyiciler?

Valorant Mermi İzleyicisi, silahlardan atılan mermilerin yolunu gösteren çizgilerdir. Nişan almak için çok yararlı olabilirler ancak bazı oyuncular onları dikkat dağıtıcı ve hatta sinir bozucu bulabilir. Neyse ki, onları devre dışı bırakmanın basit bir yolu mevcut. Valorant Mermi İzleyicisi özelliğini kapatmak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli:

  • Adım 1: Oyunun ayarlar menüsünü açın.
  • Adım 2: Karşınıza gelen ekrandaki “Grafikler” sekmesine gidin.
  • Adım 3: Oradan “Mermi İzleyici’yi Göster” ayarını bulun ve “Kapalı” olarak ayarlayın.
  • Adım 4: Yaptığınız değişiklikleri kaydedin ve ayarlar menüsünden çıkın.

Hepsi bu kadar, valorant mermi izi kapatma işleminin sonuna geldik. Bu adımları izledikten sonra mermi izleyicileri artık oyunda görünmeyecek. Dikkatiniz de artık dağılmayacak.

Profesyonel Oyuncu Tenz’den Tavsiye

Valorant Mermi İzi Kapatma Nasıl Yapılır?

Sentinels yıldızı Tyson “TenZ” Ngo, son canlı yayınlarından birinde oyun içi Valorant mermi izi kapatmanın oyundaki spreylerinizi (silah kontrolünü) nasıl önemli ölçüde iyileştirebileceğini açıkladı.

Mermi izleyicileri genellikle silahlardan çıkan mermilerin nereye gittiğini gösteren bir gösterge görevi görürken, TenZ bunların sıklıkla yanıltıcı olabileceğini ve oyuncuların spreylerini bozmalarına neden olabileceğini söyleyen açıklamalarda bulundu.

21 yaşındaki profesyonel Valorant oyuncusu “Bunu çoğunlukla Vandal ile fark ettim. Mermi izleyiciler her zaman doğru göstermiyor Bazen silahımı daha iyi kontrol etmek için mermi izleyicilere bakıyorum ve bazen spreyimi bozmuş gibi hissediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu sorunun bariz çözümü, oyun içi mermi izleyicileri devre dışı bırakmak olacak ancak bu, izleyiciler de bazen oldukça yararlı olabileceğinden sorunlara da neden olabilir. Örneğin, izleyiciler susturulmamış bir silahla dumanın içinden ateş ederken düşmanlarınızın yerini belirlemenize yardımcı olabilir.

Yukarıda da anlattığımız gibi, Valorant menüsündeki Genel ayarlardan Valorant mermi izi kapatmak mümkün ve FPS artışı sağladığını da biliyoruz ancak buradaki tercih tamamen sizin.

Bu arada, Tenz gibi profesyonel oyuncuların nişangahlarını “Valorant Crosshair Database 2022 (Pro Crosshair Kodları)” içeriğimizden keşfedebilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.