Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Konsollara Geliyor: İşte Çıkış Tarihi

Valorant'ın ücretsiz sınırlı sürümü PlayStation 5 ve Xbox Series için 14 Haziran tarihinde başlıyor. Oyunun mobil sürümü de yolda.

Geliştiriciliğini ve yayıncılığını Riot Games ekibinin üstlendiği rekabetçi 5v5 nişancı takım oyunu Valorant, mevcut nesil konsolları çıkış yapmaya hazırlanıyor. Oyun bildiğiniz üzere daha önce sadece PC platformunda bulunuyordu ancak şimdi açıklanan detaylara göre PlayStation 5 ve Xbox Series‘e gelmeye bekleniyor.

Taktiksel birinci şahıs nişancı deneyimini sunan yapım oynaması ücretsiz olarak karşımıza çıkıyor ve konsollarda da aynı şekilde bedava bizlere sunulacak. Ücretsiz sınırlı sürüm konsollar için 14 Haziran tarihinde başlayacak. Oyun bildiğiniz üzere ilk olarak 2 Haziran 2020 tarihinde PC platformu için piyasaya sürüldü. Diğer taraftan oyunun mobil sürümünün de yolda olduğunu aktarabiliriz.

Valorant PS5 ve Xbox Series’e Geliyor

Farklı ajanları kontrol edebileceğiniz ve hem rekabetçi hem de normal modlarla beraber mücadele atılabileceğiniz yapımda klavye ve fare ile beraber kendinizi geliştirebiliyorsunuz. Ölüm maçı, Spike’a hücum gibi ilgi çekici modlarla aiminizi geliştirebiliyor ve rakip oyunculara karşı tek atabiliyorsunuz. Bunun dışında oyunda kullanabileceğiniz çeşitli silahlar bulunuyor.

valorant xbox ps5

Valorant’ın klasik rekabetçi modu içerisinde 13 roundluk bir seri sizi bekliyor. Burada lig atlama usulüyle bomba kurma mekanikleri ön plana çıkıyor ve klasik Counter Strike oyununda yer alan sistemin yenilikçi bir versiyonunun burada olduğunu aktarabiliyoruz. Farklı haritalarla ve ilgi çekici karakter yetenekleriyle beraber takımınıza uyum sağlayabiliyorsunuz.

Dünyanın dört bir yanında savaşabileceğiniz ve her lobide farklı ajan seçebileceğiniz yapının sesli iletişim mekaniklerini destekliyor. Dolayısıyla dünya çapındaki diğer oyuncularla iletişim halinde kalabiliyorsunuz. Son olarak oyunu konsollarda usta olarak oynamak için uzun süreler geçirmeniz gerekiyor.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.