Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Hızlı XP Kasma ve Hızlı Rank Atlamanın Yolları

Valorant'ta hızlı XP kasma yöntemlerini bir araya getirdik. İçeriğimiz sayesinde Savaş Biletini kolayca tamamlayabilir ve hızlıca level atlayabilirsiniz.

Valorant hızlı XP kasma çok merak edilen bir konu çünkü oyunlarda Deneyim Puanı (XP) kazanmak, özellikle Fortnite, PUBG veya Valorant gibi ödül sistemi olan FPS oyunlarında, oynanışa etki eden çok önemli bir etken. Riot Games’in popüler FPS oyunu Valorant’ı oynamaya yeni başladıysanız, bu rehberimize göz atmadan oyuna geçmeyin.

Eğer oyunda yeniyseniz ve Valorant hızlı level kasma yöntemleri arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Valorant’ta nasıl hızlı XP kazanılacağını ve oyunda zor kazanılan puanlarınızı nasıl kolayca elde edileceğini öğrenmek için bu makaleyi sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyoruz. Sizlere gerçekçi ve uygulaması eğlenceli üç adet kolay yöntem anlatıyoruz.

Valorant Hızlı XP Kasma Yöntemleri Nelerdir?

Valorant Hızlı XP Kasma
Valorant hızlı XP kasma yöntemlerini üçe ayırdık.

Valorant hızlı rank atlama yöntemleri öyle çok fazla değil. Aşağıda anlatacağımız üç yöntem ile oyunda hızlıca level atlayabilirsiniz. Oyun zevkinizi beşe katlayacak üç yöntem ise şöyle:

 • Yöntem 1: Tüm Oyun Modlarını Oynayın
  • Normal Mod (Maç başına 4.700 XP)
  • Rekabetçi Mod (Maç başına 4.700 XP)
  • Spike Rush (Maç başına 1.000 XP)
  • Ölüm Maçı (Maç başına 900 XP)
  • Escalation/Replication (Maç başına 1.000 XP)
 • Yöntem 2: Günlük ve Haftalık Görevleri Tamamlayın
 • Yöntem 3: XP Takviyesi için Valorant Savaş Bileti Satın Alın

Yöntem 1: Tüm Oyun Modlarını Oynayın

Valorant Hızlı XP Kasma
Valorant hızlı level atlamanın anahtarı her oyun modunu oynamak.

Valorant hızlı XP kasma yöntemlerinden en etkilisi, oyunun farklı modlarını oynamak. Valorant’ta 5 oyun modundan herhangi birini oynayarak XP kazanabilirsiniz. Peki, hangi Valorant oyun modunun en çok XP verdiğini merak ediyor musunuz? O zaman oyun modlarını sizlere detaylıca anlatalım.

Normal Mod (Maç başına 4.700 XP)

Valorant’ta normal bir oyun oynamak, rekabetçi derecenizi etkilemeden XP kazanmanızı sağlayan güzel bir mod. Tek bir oyunda büyük miktarda XP kazanmanın en kolay yollarından bir tanesi ancak sonunda puan kazanmak için kazansanız da kaybetseniz de her maçı tamamlamanız gerekeceğini belirtelim. Maçı kazanarak tamamlarsanız, oyun başına 4.700’e kadar XP kazanabilirsiniz.

Oyunu kaybederseniz, aldığınız XP düşecek. Bununla birlikte derecelendirilmemiş bir oyun oynamak, rekabet seviyenizi riske atmadan XP kazanmanın ve yeni ajanları, silahları ve stratejileri test etmenin en iyi yollarından bir tanesi. Bu Valorant hızlı rank atlama yöntemi için 13 ila 24 tur oynamanız gerekeceğinden, diğer yollara da göz atmayı unutmayın.

Rekabetçi Mod (Maç başına 4.700 XP)

Valorant’taki Rekabetçi mod, aşağı yukarı normal mod ile aynı. Rekabetçi bir maçı kazanmak veya kaybetmek Valorant’ta hesap sıralamanızı etkileyecek olsa da bizce çok daha eğlenceli ancak Valorant hızlı XP kasma açısından bakarsak, derecelendirilmemiş maçlarla benzer Deneyim Puanları kazanacaksınız.

Dolayısıyla rekabetçi bir maç kazanırsanız, oyun başına minimum miktar 2.100 XP’ye düşecek şekilde oyun başına 4.700’e kadar XP kazanabileceksiniz. Bununla birlikte, rekabetçi maçların derecelendirilmemiş maçlar gibi olduğunu ve tamamlanmasının daha uzun sürdüğünü belirtelim.

Valorant Hızlı XP Kasma
Bizce en çok XP kazandıran mod Spike Rush.

Spike Rush (Maç başına 1.000 XP)

Spike Rush, Valorant’ta bir oyuncunun maç başına sadece 7 tur oynamasını gerektiren bir kısa maç mod. Dolayısıyla, Valorant hızlı XP kasma yöntemleri arasındaki en sağlam yöntemlerden bir tanesi ancak Derecesiz ve Rekabetçi modların aksine, Spike Rush maç başına yalnızca 1.000 XP kazanmanıza izin veren bir mod olduğunu da hatırlatalım.

Bununla birlikte, Spike Rush maçları yukarıdaki modlardan çok daha kısa (8 ila 12 dakika) olduğundan, Valorant’ta hızlı rank atlamak için hızlı bir şekilde art arda birden fazla maç oynayabilirsiniz. Ancak Spike Rush maçlarında Derecesiz ve Rekabetçi modlarda olduğu gibi dilediğiniz silahı kullanamayacağınızı belirtelim. Ben en çok Spike Rush ile XP kazanıldığını düşünüyorum.

Ölüm Maçı (Maç başına 900 XP)

Ölüm Maçı, oyuncuların yalnızca silahlarla ve yeteneksiz savaşmalarına izin veren başka bir kısa süreli oyun modudur. XP kazanma açısından bakıldığında, maç başına yalnızca 900 XP kazanabileceksiniz, bu da bir oyuncu 40 öldürmeye ulaştığında veya 9 dakikalık süre sınırına ulaşıldığında sona erecek. Hızlı bir şekilde art arda birden fazla maç oynayabilseniz de, düşük XP ödülü Valorant hızlı XP kasma yöntemlerindeki bu modu, Spike Rush’ın altına yerleştirmemi sağladı.

Escalation/Replication (Maç başına 1.000 XP)

Escalation veya Replication, Valorant’ta haftalık olarak dönen iki oyun modu. Valorant hızlı XP kasma konusuna gelirsek, modların her ikisinde de 1000 XP kazanabilirsiniz. Bu modlar ayrıca Derecesiz ve Rekabetçi modlara kıyasla çok daha kısa. Bu modları tamamlamak yaklaşık 8 ila 10 dakika sürüyor ve bu modları Spike Rush ile hemen hemen eşit tutuyorum. En hızlı level atlama yöntemlerinden birisi de bu modları oynamak.

Yöntem 2: Günlük ve Haftalık Görevleri Tamamlayın

Valorant Hızlı XP Kasma
Günlük ve haftalık görevleri yapmayı ihmal etmeyin.

Farklı oyun modları aracılığıyla XP kazanmanın yanı sıra Valorant hızlı XP kasmak için günlük ve haftalık görevleri tamamlayarak da XP kazanabilirsiniz. Bunlar, puan kazanmak için maç sırasında tamamlamanız gereken oyun içi görevlerdir. Günlük görevler Haftalık görevlerden daha basit ve 24 saat içinde tamamlamanız gerekir. Öte yandan, Haftalık görevler biraz daha zor ancak bol deneyim puanı ödüllü.

Valorant hızlı XP kasmanın en iyi yöntemlerinden birisi de görevleri tamamlamak çünkü oyunu oynayarak zaten hemen tamamlayabiliyorsunuz. Tahmin edebileceğiniz gibi, her gün bir veya iki oyun oynarsanız, bunları tamamlaması hiç de zor değil. Bunları yalnızca Valorant’ta Derecelendirilmemiş veya Rekabetçi maçlar oynayarak tamamlayabilirsiniz.

Yöntem 3: XP Takviyesi için Valorant Savaş Bileti Satın Alın

Valorant Hızlı XP Kasma
Valorant hızlı XP kasmanın anahtarlarından birisi de Savaş Bileti almak.

Valorant Savaş Bileti, bazı benzersiz oyun içi ödüllerin yanı sıra ekstra Valorant’ta hızlı rank atlamanın ücretli bir yolu. Savaş Bileti, Valorant’ta her iki ila üç ayda bir yenilenir. Her sezon yeni ödüller ve XP kazanma yetenekleri getirir. Örneğin mevcut Savaş Bileti, Savaş Bileti’ni satın almayan oyunculardan daha fazla XP kazanmanıza izin vermek için maç başına yüzde 3’lük bir XP artışı sunuyor.

Tabii Valorant’ta XP takviyesini almak için her sezon Savaş Bileti satın almanız gerekeceğini belirtelim. Maliyeti yaklaşık 105 TL ve Valorant’ta her tür maçta ekstra XP kazanmanıza izin verecek. Valorant hızlı XP kasmanın en etkili yolu ücretli ancak düzenli oynuyorsanız, vereceği ek ödüller ile parasını çıkarttığını rahatlıkla söyleyebilirim.

Artık Valorant hızlı XP kasma yöntemlerine hakimsiniz. Oyunda ızlıca rank atlamak, ajanların kilidini açmanıza ve Savaş Bileti’nizi çok daha hızlı tamamlamanıza yardımcı olacak. Ayrıca günlük ve haftalık görevlerinizi düzenli olarak tamamlarsanız, Valorant’taki tüm ajanların kilidini hemen açabileceğinize eminim.

Bunun yanı sıra bu Valorant hızlı rank atlama içeriğimizi beğendiyseniz Gece Pazarı, Grafik Ayarları, İsim Değiştirme ve Türk Ajan Fade içeriklerimize de göz atmak isteyebilirsiniz. Peki sizin kendinize has yöntemleriniz var mı? Aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.