Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant Game Pass’te: Riot Hesabı Xbox’a Nasıl Bağlanır?

Popüler FPS oyunu Valorant, Riot Games ve Microsoft arasındaki ortaklık sonucu artık Xbox Game Pass üzerinden oynanabilecek. Fakat önce, Riot hesabınızı Xbox profilinize bağlamanız gerekiyor. Siz değerli okurlarımız için bu işlemi nasıl yapılacağını adım adım anlattık.

13 Aralık’tan itibaren Valorant Xbox Game Pass üzerinden oynanabilecek. Popüler FPS oyunu ile birlikte League of Legends, Wild Rift, Runeterra ve Teamfight Tactics olmak üzere diğer Riot Games oyunları da Microsoft’un abonelik hizmetine geliyor. Bu yapımlara erişmek ve seçili oyunlarda üyelere özel ayrıcalıklar ve seçkin ödüllerden yararlanmak için Riot hesabınızı Xbox profilinize bağlamanız gerekiyor.

Bu işlemi 1 Ocak 2023 tarihine kadar yapmanız halinde, sınırlı süreli oyun içi ödülleri de kapabilirsiniz. Peki, Riot hesabı Xbox Game Pass’e nasıl bağlanır? Bu işlem, son derece kolay olmakla birlikte, dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar içeriyor. Siz değerli okurlarımız için hazırladığımız bu rehberde, iki hesabı birbirine entegre etmek için izlemeniz gereken adımları sizlerle paylaşıyoruz.

Riot Games Hesabı Xbox Hesabına Nasıl Bağlanır?

riot hesabı xbox

Riot Games hesabınızı Xbox hesabınıza bağlamak için Xbox Sosyal giriş sayfasına gitmeniz gerekir. Önce ilişkili Xbox hesabınızda oturum açmanız, ardından Riot Games hesabınızda oturum açmanız lazım. Bir Xbox Game Pass aboneliğiniz olduğu sürece, bu harika ortaklığın ödüllerini tamamen ücretsiz olarak alabilirsiniz. İster League of Legends ister Valorant oyuncusu olun, bu fırsattan mutlaka yararlanmanızı tavsiye ederiz. Riot hesabınızı Xbox profilinize bağlamak için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterli olacaktır:

 1. Xbox Sosyal giriş sayfasına gidin.
 2. Xbox hesabınıza giriş yapın ve Riot’un bilgilerinize erişmesine izin verin.
 3. ‘Hesap oluştur’ veya ‘Mevcut hesabı bağla’yı tıklayın.

Yeni bir hesap oluşturuyorsanız, belirtilen adımları izleyin. Bir hesabı bağlamak için e-postanıza gönderilen güvenlik kodunu girmeniz istenebilir. Ardından hesaplarınız birbirine bağlanacak. Bu da, en sevdiğiniz Riot Games oyunlarına ve sunulan bonuslara ücretsiz erişebileceğiniz anlamına geliyor. Riot hesabınızı Xbox hesabınıza nasıl bağlayacağınız hakkında bilmeniz gereken her şey bu kadar. Son olarak Game Pass üyelerinin Riot oyunlarında kazanacakları ayrıcalıklara da bir göz atalım.

Xbox Game Pass Üyelerinin Riot Oyunlarındaki Ayrıcalıkları

 • Valorant – Ajan kontratları ekranındaki tüm ajanlar açılır, yeni çıkan ajanlara ilk günden erişim sağlarsınız. Ayrıca Savaş Bileti, etkin ajan kontratı ve etkinlik kartı ilerlemesinde yüzde 20 XP takviyesi kazanırsınız.
 • League of Legends – Şampiyon koleksiyonundaki şampiyonlar açılır ve yüzde 20 XP takviyesi kazanırsınız.
 • Teamfight Tactics – 1 yıldızlı minik efsaneler (en yeniler dahil) ve dizilimlerini seçtiğin ekranda 4 arena görünümü açılır.
 • League of Legends: Wild Rift – League of Legends: Wild Rift ayrıcalıklarına Ocak 2023’te erişebilirsiniz. Şampiyon koleksiyonundaki şampiyonlar açılır ve yüzde 20 XP takviyesi kazanırsınız.
 • Legends of Runeterra – Koleksiyonunda ve Deste Kurucu ekranında Temeller seti açılır.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

  Yorum Yaz

  Email adresiniz yayınlanmayacak.

  Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.