Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valorant 8.0 Yama Notları: Tüm Yenilikler ve Değişiklikler

Valorant'ın heyecanla beklenen yeni kısımı için startı veren Riot Games, bunu takiben kapsamlı yenilik ve değişikliklerin yer aldığı 8.0 yama notlarını da yayımladı.

Valorant 8. Bölüm 1. Kısım ve 8.0 Yaması, Riot Games’in popüler taktiksel çok oyunculu nişancı oyunu için 2024’ü resmen başlatıyor. Dördüncü yılına giren fenomen FPS’te yeni bir silah dahil sayısız yenilik ve değişiklik oyuncuları karşılıyor. Bu aynı zamanda yeni bir ajan veya haritanın yer almadığı ilk kısım olarak dikkat çekiyor, ancak potansiyel yeni bir ajan hakkındaki söylentiler şimdiden ortaklıkta dolaşmaya başladı bile.

Valorant 8.0 yama notlarında iki ajan için güncelleme bulunuyor. İlk olarak Deadlock‘ın Sonik Sensör (Q) ve Bariyer Ağı’nın (E) da güçlü yönlerinin öne çıkarıldığını görüyoruz. Q yeteneğinin tetiklendikten sonraki hazırlanma süresini kısaltarak sersemletmesinin daha güvenilir olmasını sağlarken aynı zamanda yerleştirildiği noktadan alınıp tekrar yerleştirilebilmesini sağlayarak yeteneğe esneklik katılıyor.

Valorant 8.0 Yamasında Öne Çıkanlar

valorant 8.0 yama notları

E yeteneğinin duvarlarının uzunluğunu artırarak benzer işlev üstlenen yeteneklere kıyasla daha geniş alanları bölebilmesi sağlanıyor ve hızlıca yere atıldığında alana girişleri tamamen kapatabilme konusundaki güvenilirliği iyileştiriliyor. Güncellenen diğer Valorant ajanı Killjoy‘un Taret (E) yeteneği çok uzun zamandır oyundaki en güçlü yeteneklerden biri olarak görülüyordu. Görüş alanının küçültülmesi onu tamamen etkisiz hale getirmeyecek ancak etkinliğini.

Icebox, oynanışı değiştirecek bazı yeni eklemelerle geri döndü ve Lotus da bazı dikkate değer değişiklikler aldı. Icebox’ta Orta, B Yeşil ve B Turuncu bölgelerinde büyük değişiklikler yapıldı. Bu değişikliklerdeki amaç, Orta’yı ele geçirmenin her iki takım için de avantajlı olacağı bir durum oluşturmak ve çatışmaları daha tahmin edilebilir kılmak adına B Turuncu ile B Yeşil’den B Bölgesi’ne uzanan yolu basitleştirmek.

Icebox ve Lotus Haritaları Güncellendi

valorant 8 güncelleme

Lotus’ta saldıranlar savunanlar üzerinde kolayca büyük baskı kurabiliyordu. Tarafsız alanları düzenleyerek ve harita genelinde yaşam kalitesi güncellemelerine giderek savunanlara bölgeleri daha iyi tutabilmelerini sağlayacak daha fazla seçenek kazandırılıyor. Örneğin; A Ana genişledi ve yeni kutular eklendi. Böylece savunanlar A Harabe kontrolü için savaşabilecekleri farklı seçenekler elde etmiş oluyor. Ayrıca kırılabilen kapının etrafındaki alan da genişletildi.

Valorant 8.0 yama notlarında öne çıkan bir diğer yenilik ise silah oldu. Yıllar sonra oyuna eklenen ilk yeni silah olan Outlaw, dürbünden çıkmadan önce iki atış yapabilen, orta menzilli ve oldukça ölümcül bir keskin nişancı tüfeği olarak tanımlıyor. Doldurma süresi uzun olduğu için atışlarınızı ıskalamamaya özen göstermenizde yarar var. Güncellemeye dair tüm ayrıntılar için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Valorant 8. Bölüm Fragmanı

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.