Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Valheim’ın Yeni Biyomu: Ölüler Diyarı ‘Ashlands’ Olacak

Valheim geliştiricileri, yeni NPC'ler ve erişilebilirlik seçenekleri gibi diğer özelliklerin yanı sıra yaklaşan Ashlands biyomu üzerindeki çalışmalarını sergiledi.

Valheim‘ın 2023’teki ilk geliştirme blogu, tamamen yeni Ashlands biyomu ve etkileşim için bazı yeni NPC’ler dahil olmak üzere oyuna gelen birçok önemli eklemeyi ortaya çıkardı. Oyuncular ayrıca mevcut karakterleri kişiselleştirmeyi ve korkunç yeni yaratıklarla savaşmayı dört gözle bekleyebilirken, erişilebilirlik özelliklerine odaklanma oyunu engelliler için daha oynanabilir hale getirecek.

Valheim piyasaya çıktıktan sonra stüdyoyu genişletmeye odaklanan mütevazi bağımsız stüdyo Iron Gate için hoş bir sürpriz oldu. Oyun, ilk yılında inanılmaz bir şekilde 10 milyon kopya sattı ve bu, Iron Gate’in stüdyosunu iki kat büyütmesine ve yeni içerik getirmek için daha fazla kaynak ayırmasına olanak sağladı. Geliştirme hızı arttığı için, artık güncellemeler de daha hızlı gelecek.

Valheim 2023 Yol Haritası Belli Oldu

Valheim'ın Yeni Biyomu: Ölüler Diyarı 'Ashlands' Olacak

Yol haritası net olarak açıklanmasa da, üzerinde çalışılan birkaç ilginç şeyi öğrendik. En büyük eklemelerden biri, Valheim’ın yemyeşil, canlı ortamlarının çoğunun tam aksine bir “ölüler diyarı” temasına sahip olan yeni bir biyom olan Ashlands olacak. Iron Gate, bu biyomu geliştirmenin ön prodüksiyon aşamasında, bu yüzden hemen çıkmayacak ancak stüdyo, süreçte Mistlands‘de olduğundan çok daha şeffaf olacağına söz verdi.

Biyom için ortaya çıkan birkaç düşman tasarım konsepti, çeşitli silahlar kullanan Charred, deforme olmuş iskelet yaratıkları ve Dark Souls oyunlarındaki düşmanlara tam olarak uyan kemik uzantıları olan belli belirsiz bir böcek benzeri yaratık olan Morgen olacak. Yıl için diğer planlar arasında çapraz oyun destekli bir Xbox sürümü, yeni zorluk ayarları ve Hildir Görevleri gibi yeni içerikler olacak.

Hildir Görevleri, yeni NPC Hıdır’ı tanıtacak ve oyunculara karakterlerinin saç stilini özelleştirmeleri için bir yol sunacak. Erişilebilirlik aynı zamanda Iron Gate’in ilerlemesi için önemli bir endişe kaynağı oldu ve geliştiriciler, engelli oyuncuların erişilebilirlikle ilgili sorunları veya çözümleri belirtmeleri için kendilerine ulaşmalarını talep etti.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.