Valheim İnceleme

Takip Et
9.4

Mükemmel

7.8

Kullanıcı

Valheim son günlerde oldukça popüler bir hayatta kalma oyunu oldu. Geçtiğimiz günlerde oyunun 4 milyon kopya sattığı haberini sizlere ulaştırdık.  Biraz karmaşık bir yapısı olan bu Viking temalı hayatta kalma yapımı için sizlere detaylı bir başlangıç rehberi hazırladık. Keyifli okumalar dilerim.

Yemek Yemeyi Asla Unutmayın

Valheim Baslangic Rehberi 1

Açlıktan ölemeseniz bile, düzenli yemek yemeniz yine de önemlidir. Yiyecekler, geçici de olsa maksimum sağlığınızı etkiler. Alınan sağlık miktarı, yemeğin türüne bağlıdır ve toplam yenilen yemek miktarı ile birlikte birikir. Her seferinde farklı olması gereken 3 öğüne kadar yiyebilirsiniz.

Depolama Alanını Dikkatli Kullanın

Valheim Baslangic Rehberi 2

Toplayabileceğiniz ve biriktirebileceğiniz birçok öge türü vardır. Maalesef karakterinizin taşıma kapasitesi sınırlıdır. Bu nedenle, ganimetinizi depolayacak sandıklara sahip olmak işe yarar. Kaybolmamak için, farklı eşya türleri için ayrı sandıklara sahip olun.

Çevrenizi Dikkatlice Keşfedin

Valheim Baslangic Rehberi 5
Haritayı keşfederken karşılaşılacak birçok farklı düşman var. Başlangıç noktasından ne kadar uzağa giderseniz, rakipleriniz o kadar zorlaşır. Bu nedenle çok cesur olmayın ve etrafınızı sürekli izleyin. Bu şekilde, potansiyel olarak tehlikeli varlıklarla karşılaşma riskini azaltırsınız.

Karşılaştığınız Tüm Kaynakları Toplayın

Valheim Baslangic Rehberi 7
Üretim planları, üretimleri için gerekli kaynakları toplayarak açılır. Bu nedenle, yol boyunca karşılaştığınız her yeni kaynağı alın. Bu şekilde, daha gelişmiş ögeler üretebileceksiniz.

Özel Becerilerden Sürekli Yararlanın

Valheim Baslangic Rehberi 6

Oyunun her boss düşmanını yenmek için bir kupa alınır. Yakında oyuna başladığınız kurban taşları üzerine sunabilirsiniz. Bu şekilde, istatistiklerinizi (ve çok oyunculu oynarsanız yakınlarda bulunan herhangi bir arkadaşınızı) geçici olarak iyileştiren özel güçlere erişim elde edersiniz. Bir karakterin bir yeteneği olabilir ancak onu kurbanlık taşların üzerindeyken değiştirebilirsiniz.

Binaların Sağlam Olduğundan Emin Olun

Valheim Baslangic Rehberi 4

İnşa ederken, binanın münferit bölümleri farklı dayanıklılığa sahip olacaktır. Verilen nesneyi aydınlatan renklerle işaretlenmiştir. Renk kırmızıysa, ilgili parçanın yakında yok olacağı anlamına gelir.

Her Seferinizden Önce Ekipmanlarınızı Onarın

Valheim Baslangic Rehberi 3

Bir alet kullanılırken aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalır. (altında gösterilen çubukla tanımlanır) Dayanıklılığı sıfıra düştüğünde artık onu kullanamazsınız. Bu nedenle, daha uzun bir sefer planlıyorsanız, yola çıkmadan önce olası tüm öğeleri onarın.

Troller Oldukça Faydalı Olabilir

Valheim Troll
Troller en güçlü rakip türlerinden biridir, iki isabetli vuruşla öldürebilirler. Yine de onlardan yararlanabilirsiniz. Boynuzları, ağaçları ve madenleri kesmek için kullanılabilir. Tek yapmanız gereken onu istenen yere getirmek ve saldırıları kışkırtmaktır.

Valheim başlangıç rehberimizin sonuna geldik. Bu ipuçlarına dikkat ederek oldukça faydalı bir başlangıç yapabilirsiniz. Hepinize keyifli oyunlar dilerim.

İyi

  • Oyuniçi Öğeler
  • İnşa Sistemi
  • Oynanış Mekanikleri
  • Hayatta Kalma Deneyimi
9.4

Mükemmel

Ses - 9.6
Grafik - 9
Oynanabilirlik - 9.7

Şifremi Unuttum

Kayıt Ol