Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Vahşi Batı ve Mistisizm Temalı Yerli Korku Oyunu Altarium Steam Next Fest’te!

Steam Next Fest'e katılan yerli yapımlardan biri olan Altarium, son teknoloji Unreal Engine 5.3 üzerinde geliştirilen çarpıcı görselleri ve gerçekçi atmosferiyle oyunculara benzersiz bir macera-korku deneyimi yaşatıyor.

Çıkacak oyunların ücretsiz demolarıyla yer aldıkları bir etkinlik olan Steam Next Fest, bizleri gelecek vaat eden, heyecan verici deneyimlerle tanıştırmaya devam ediyor. 17 Haziran’a kadar sürecek olan festivalde dünyanın farklı yerlerinden pek çok geliştirici ve oyun yer alıyor. Onların arasında Türkiye’den yapımlar da var.

Son teknoloji Unreal Engine 5.3 üzerinde geliştirilen Altarium, bu oyunlar içerisinde dikkati en fazla çekenlerden biri oluyor. 2023’te piyasaya sürdüğü psikolojik korku türündeki oyunu File Destined ile beğeni toplayan Metavision Studio, yeni projesi ile hikaye anlatımını ve oyun mekaniklerini çok daha ileri bir seviyeye taşımayı hedefliyor.

Altarium, Son teknoloji Unreal Engine 5.3 ile Yapılıyor

2024 yılının 3. çeyreğinde tam sürüm olarak yayımlanmasını planlanan Altarium, ücretsiz demo sürümüyle Steam Next Fest’e katılıyor. Türk yapımı korku oyunu, 1800 – 1900 yılları arasında kurgusal bir evrende geçen bir hikaye sunuyor. Ekip, şu an için vahşi batı ve mistisizm temalarını işliyor, ancak hikayenin kapsayıcılığı sayesinde dünya genelindeki pek çok ürkütücü mekan ve korkutucu varlığa yer yer vermeyi planlıyor.

Altarium steam korku oyunu

Tam sürüm sonrasında yayımlanacak içeriklerle Uzak Doğu ve Avrupa temalarının da oyuna dahil edilmesi amaçlanıyor. Unreal Engine 5.3 kullanarak geliştirilen Altarium, korku türünde bir oyun olup PvP ve co-op mekaniklerini içinde barındırıyor. Oyunun demo versiyonunda çoklu oyuncu sistemleri aktif edilmemiş olsa da paralel zaman diliminde geçen kurgusuyla demoyu oynayan oyuncuların tüm karakterleri deneyimlemesi sağlanıyor.

Oyuncuların genel oyun kurgusunu anlamaları için yayımlanan demo sürümde, eğitim görevi yer alıyor. Oyuncular ayrıca 3 Survivor ve 1 Boss karakteri tek bir oynayışta deneyimleyebiliyorlar. DLSS ve FSR teknolojileri ile geliştirilen oyun, tüm platformlarda sorunsuz ve yüksek çözünürlüklü bir deneyim sunmayı hedefliyor. Altarium hakkında daha fazla bilgi için Steam sayfasını ziyaret edebilir ve istek listenize ekleyerek yerli geliştiriciye destek olabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.