Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

V Rising Satışları, Geliştiricisini Bile Hayret Ettirdi!

Vampir temalı aksiyon rol yapma oyunu V Rising, Steam'i adeta ablukaya aldı. 32 TL değerindeki yapım, sadece bir haftada 500.000'den fazla kopya satarak inanılmaz bir başarıya ulaştı.

Şu sıralar kafanızı nereye döndürseniz V Rising hakkında bir şeyler duyuyor olabilirsiniz. 18 Mayıs’ta sessiz sedasız Steam’de piyasaya sürülen oyun, o zamandan bu yana 500.000’den fazla kopya sattı. Geçtiğimiz haftanın en çok satan Steam oyunu olan V Rising, bu haberi yazdığım anlarda 71.718 kişi tarafından oynanıyor. Bu yılın ses getiren oyunlarından Elden Ring ise şu anda 50 binin altında bir eşzamanlı oyuncuya sahip.

Peki, V Rising nasıl bir oyun? İsveç merkezli küçük bir stüdyo olan Stunlock tarafından geliştirilen RPG, kendi karakterinizi yaratıp düellolara girdiğiniz ve kendi üssünüzü kurduğunuz bir vampir oyunu. Bazı açılardan Diablo‘yu andıran yapım, inşa sistemi, hayatta kalma teması, açık dünyası ve co-op desteği ile farklı unsurları gayet başarılı bir şekilde harmanlıyor.

Satışlar Yarım Milyonu Geçti

V rising steam

Oyunun satış fiyatı ise sadece 32 TL. Vaat ettikleri yanında bu meblağ gerçekten epey ucuz kalıyor. Eğer oyunu hala deneyimlemediyseniz, içine girdikten sonra bana kesinlikle hak vereceksiniz. Son 24 saatte 127.438 eşzamanlı oyuncu sayısına ulaşan V Rising, şu anda Steam’in en çok oynanan yedinci oyunu konumunda. Bunlar, büyük beklentilere sahip olan bir oyun için gerçekten çok etkileyici rakamlar.

Nitekim geliştirici stüdyo Stunlock’tan Jeremy Fielding IGN‘e yaptığı açıklamada, böyle bir ilgiyle karşılaşmayı beklemediklerini söylüyor. “Bence kimse bu kadar insanı beklemiyordu. Piyasaya sürülmesinden sonraki saatler içinde oyunu oynayan 50.000’den fazla kişi vardı” diyen Fielding, bu başarının kendileri için de sürpriz olduğunu itiraf etti.

Dilerseniz, sizler için hazırladığımız V Rising başlangıç rehberi ile oyuna sıkı bir giriş yapabilirsiniz.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.