Close

Giriş

Close

Register

Close

Lost Password

Uzayda Şehir Kurma Oyunu ‘IXION’ Çıktı (Bu Fiyata Kaçmaz)

Mass Effect, Cities Skylines ve Frostpunk'ın kusursuz bir karışımı olarak tarif edebileceğimiz IXION, kaçırılmayacak bir fiyattan çıkış yaptı.

Uzayda şehir kurduğumuz IXION Steam‘de çıkış yaptı. Normalde 35 dolardan satılan oyunun Steam güncel dolar kuruna göre 350 TL’den çıkış yapması beklenirken, oyun 65 TL gibi inanılmaz uygun bir fiyattan piyasaya sürüldü. Yüzde 10 indirimle 14 Aralık’a kadar 62 TL olan oyunu şimdiden kapmanızı tavsiye ediyoruz.

Cities Skylines, gelişmekte olan metropolünüzün her bir mikro yönünü yönetmenize izin veren ayrıntılara ve yoğunluğa sahip ancak melodramdan yoksun bir yapım. Öte yandan BioWare’in geliştirdiği Mass Effect ise evrenin kaderinin size bağlı olduğu bir oyun ve adeta bir uzay operası. Bu iki oyunun birleşimi kulağa zor gelse de, IXION bunu sağlam bir şekilde başardı.

IXION: Mass Effect ve Cities Skylines Bir Arada

IXION

Kısa kesecek olursak, Dünya, kendi dünyamızda giderek daha muhtemel göründüğü gibi, video oyunu olmayan gerçeklik, doğal afetler, kirlilik ve kim bilir başka neler tarafından yok edildi. Tiqqun uzay istasyonunun Yöneticisi olarak göreviniz, insanlığın ev diyebileceği yeni bir yeri hevesle ararken, hayatta kalan insanlar için yaşanabilir bir yaşam alanı tasarlamak, inşa etmek ve sürdürmek.

Tabii ki uzayın zorluklarını es geçmeyin. Elektrik yangınları, gövde yarıkları ve Tiqqun’a kıskanç gözlerle bakan diğer hayatta kalan grupların tehdidi, sürekli olarak hayatınız ve yeni oluşan toplumunuzun hayatta kalma savaşı vermenize neden olacak. Halkınızın acil ihtiyaçları ile diğer Dünya mültecilerini bulmak ve daha iyi bir gelecek inşa etmek için gereken kaynakları dengelemeye çalışırken, seçimleriniz Ixion’un hikayesine yön verecek.

Aynı zamanda oyunun görsel tarzı da harika görünüyor, sert endüstricilik ve gösterişli bilimkurgu renklerinin muhteşem bir karışımı diyebilirim. Hatta, orijinal Alien’ın Cyberpunk 2077 ile buluştuğunu düşünün. IXION, 7 Aralık’ta Steam’de satışa sunuldu.

Haberi Paylaş

Benzer İçerikler

0
0

    Yorum Yaz

    Email adresiniz yayınlanmayacak.

    Yorum yazdığınız için teşekkür ederiz.